SON DAKİKA
Hava Durumu

Marmarabirlik ziraat odalarıyla omuz omuza

Marmarabirlik, yeni ürün sezonuna yaklaşırken ziraat odalarıyla omuz omuza verdi.

Haber Giriş Tarihi: 13.07.2011 09:50
Haber Güncellenme Tarihi: 13.07.2011 09:50
https://www.bursaport.com
Marmarabirlik ziraat odalarıyla omuz omuza

Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, üreticinin daha kaliteli ürün elde etmesi ve daha iyi değerlendirilebilmesi için ziraat odalarıyla yapılacak işbirliğinin, üretici ortaklar arasında ve kamuoyunda farklı yorumların yapılmasını önleyeceğini belirtti.

Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Gemlik Ziraat Odası Başkanı Ali Çelik ile İznik, Orhangazi, Mudanya, Osmangazi, Nilüfer, Gürsu, Kestel oda başkanları Vahit Mutlu, Hasan Cevizlidere, Raif Döner, Ahmet Doğan, Şaban Yurttaş, Kamil Dönmez ve Fevzi Fırtına, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa'yı ziyaret etti. Ziyarette zeytin üreticisinin sorunları sıralandı, Marmarabirlik ile ziraat odalarının ortak ne gibi çalışmalar yapabileceği konuşuldu. Toplantıda dile getirilen konuların başlıkları şöyle:

-460 tane üstü kalibredeki üründe kota uygulanmamalı...
-Oda başkanları popülist açıklama ve yöntemlerden kaçınmalı...
-Kampanya döneminde Marmarabirlik'in alım fiyatları ziraat ve ticaret odalarıyla tarım müdürlükleriyle ortak belirlenmeli...
-İhracatın artırılması için değişik tatlarda üretim yapılmalı...
-Pazarlama ağı genişletilerek, satış reyonları açılmalı...
-Reklamda ulusal ve uluslararası düzeye ağırlık verilmeli...
-Avans fiyat uygulamasına devam edilmeli...

Toplantıda, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde artan zeytin üretimine de dikkat çekilerek, rekabet koşulları gözden geçirilirken, Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Çelik, zeytinle ilgili kararların ortak alınması gerektiğini belirtti. Çelik, hem üreticinin, hem Marmarabirlik'in kazanması için ortak hareket edilmesi gerektiğini kaydetti ve özellikle fiyat belirleme konusunda ziraat odalarıyla, ticaret odalarını da işin içine katmak gerektiğini söyledi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa da, konuşulan konular üzerinde ziraat odalarının destekçi olmaları halinde Marmarabirlik'e büyük bir güç katacaklarını söyledi. Asa, geçmişte yapılan popülist açıklamalardan kurumun zarar gördüğünü belirterek, bundan böyle ziraat odalarının verdiği destekle Marmarabirlik Yönetim Kurulu'nun rahat bir nefes alacağını ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.