SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Bursa'da sendikalar 'Gezi' için grevde

Bursa'da, İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar sebebiyle grev kararı alan KESK, DİSK,TMMOB, Bursa Tabip Odası ve Bursa Diş Hekimleri Odası üyeleri Bursa'da yürüyüş düzenledi.
Haber Giriş Tarihi: 17.06.2013 15:05
https://www.bursaport.com
kapak resmi

Ünlü Cadde üzerinde toplanan Kesk Bursa Şubeler Platformu, Disk Güney Marmara Temsilciliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bursa İl Koordinasyon Kurulu, Bursa Tabip Odası ve Bursa Diş Hekimleri Odası ortak yürüyüş düzenledi. Sloganlar atarak Şehreküstü Meydanı'na gelen protestocu grup, 'Kimse bizi teslim alamaz, diz çöktüremez' yazılı pankart taşıyarak, hükümet aleyhine de sloganlar attı.

Şehreküstü Meydanı'nda grubu temsilen açıklamalarda bulunan KESK Bursa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hasan Özaydın, "AKP iktidarı halkın bu onurlu tepkisine devlet terörüyle karşılık verme yolunu seçti. Hak ve adalet isteyen insanlarımız öldürüldü, onlarcası sakat bırakıldı, binlercesi yaralandı. Bu nedenle bugün üyelerimiz ile aciller dışındaki hizmet üretimini durdurarak, şehirlerin merkezi meydanlarına yürüyoruz. Bugün uyarı grevimiz ile bundan sonraki süreçte ise kent meydanlarında barışçıl demoratik tepkimizi ve AKP faşizmine teslim olmayacağımızı göstereceğiz" dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar