SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

MMO başarılı mühendis adaylarını ödüllendirdi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi'nin, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makina Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği Bölümleri son sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği "Bitirme Projesi Yarışmaları" sonuçlandı. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.
Haber Giriş Tarihi: 25.06.2013 16:19
https://www.bursaport.com
kapak resmi

MMO Bursa Şubesi tarafından oluşturulan yarışma jürisi Makina Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinde yapılan sunumları titizlikle dinledi ve yaptığı değerlendirme sonucu dereceye giren projeleri belirledi.

Yarışmalar sonunda projesi derece alan öğrencilere ödülleri Makina ve Tekstil Mühendisliği bölümlerinde ayrı ayrı yapılan törenlerle verildi. Ödül törenlerinde MMO Bursa Şubesi yöneticileri ile birlikte, UUMMF Dekanı Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit, Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Yavuz ile Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdal Emel ve çok sayıda öğretim üyesi de hazır bulundu.

Ödül törenlerinde birer konuşma yapan TMMOB MMO Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart, yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve emeği geçenlere teşekkür etti. Mart, "Mezun durumda olan tüm genç meslektaşlarıma bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Bu zorlu mücadelede MMO her zaman sizlerin yanında olacaktır. MMO büyük bir aile olarak, sizleri de bu ailenin bir ferdi olarak görmekten mutluluk duyuyor. Hepinizi MMO' na üye olmaya davet ediyorum" dedi.

DERECEYE GİREN PROJELER

"Bitirme Projesi Yarışmaları"nda ödül alan proje ve öğrenciler şöyle:

Makina Mühendisliği Bölümü

1. Özel Amaçlı Taşıma Bandı Tasarımı ve Analizi (Yıldırım Duru-Semih Çetinkaya-Kutay Koçyiğit-Tolga Topuz)

2. K98 Clio Grandtour Arka Kaput Kontrolleri İçin Teorik Tampon Tasarımları (Elfide Şentürk-Emre Dugan)

3. Oto Pilot Kontrollü Helikopter Tasarımı ve İmalatı (Ahmet Semih Parlak)

Endüstri Mühendisliği Bölümü

1. DCL İşçilik ve Maliyet Fiyatı Olarak Ayrıştırılması, Nümerik Ortama Geçirilmesi ve Maliyet Bileşenlerinin Standartlaştırılması (Başak Birkanlıer, Gül Durak, Fatih Aydın)

2. MADC Bölgesi Akü Kontrol Takip Sisteminin Oluşturulması (Özlem Kaptan-Semih Akın-Murat Nurmuhammedov)

3. Pull System with Customers System Integration (Büşra Bildik-Merve Köse-Cihan Dilim-Münevver Çelik)


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar