SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

LYS'de bir ikinci Bursa'dan çıktı

Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) MF-2 ve MF-3 puan türlerinde Türkiye ikincisi olan Burak Duymaz, "Ben boş çalışmadım, verimli çalıştım. Her gün başka bir şeyler öğrendim, hep üstüne koydum" dedi.
Haber Giriş Tarihi: 01.07.2013 20:50
https://www.bursaport.com
kapak resmi

Duymaz, hırslı bir öğrenci olduğunu, ortaokuldayken iyi bir derece yapıp Bursa Ali Osman Sönmez Fen Lisesini kazandığını söyledi.

9 ve 10. sınıfta çok başarılı bir öğrenci olmadığını belirten Duymaz, "Sınavlarım çok parlak değildi. Çalıştığım zaman, anlamak için konunun temeline çalıştım, 'sınavdan yüksek alayım' diye çalışmadım. 11 ve 12. sınıfta 'ben bu işi yapacağım ve kopartacağım' dedim. Bunu da yaptım, mutluyum. Ben boş çalışmadım, verimli çalıştım. Her gün başka bir şeyler öğrendim, hep üstüne koydum. Boş günüm olmadı. Dershanem ve okulum da yardımcı oldu" diye konuştu.

Sınava hazırlandığı sürece kitap okumayı hiç ihmal etmediğini dile getiren Duymaz, özel bir üniversitenin tıp fakültesinde okumak istediğini belirtti. Duymaz, LYS'ye hazırlanan öğrencilerin ne olursa olsun çalışmayı bırakmamaları gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Bu, zekadan çok, çalışma hırsını, azmini ve üniversiteyi kazanmayı ne kadar istediğinizi ölçen bir sınav bence. İyi çalışsınlar. Bugün 160 sorudan 155 net yapıyorsam yarın da yapabileceğimin garantisi değil, bu bırakmam için bir neden değil. Ben her zaman derslerin peşinden koştum. Hırslı olsunlar. Moralin bozulduğu zamanlarda da insanın kendini gaza getirmesi çok önemli. Önce kendi içinizde hallediyorsunuz."

Duymaz'ın babası Canan Duymaz da duygularını, "Çok sevinçliyiz, mutluyuz. Bizi mahcup etmedi. Kendisine teşekkür ediyorum. Verdiğimiz emekleri boşa çıkarmadı" diyerek ifade etti.

Anne Neziha Duymaz da oğluyla gurur duyduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Çok mutluyum. Bugüne kadar verdiğim emeklerin karşılığını fazlasıyla verdi çok şükür. Bundan sonra inşallah başarılarının devamını dilerim. Çok uzun bir çalışma dönemi geçirdi. En baştan itibaren çok kitap okudu. Sürekli derslerini düzenli çalıştı. Yetinmedi, kitaplar aldı, soru çözdü, sürekli çalışma safhasındaydı. Çalışmalarının, emeklerinin karşılıklarını aldı."  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar