SON DAKİKA
Hava Durumu

Eğitim Sen Bursa: Tek tip kıyafet dayatmasını kabul etmiyoruz

Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Derviş Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı'nın önlük uygulaması için öğretmenlerden beden ölçüsü istenmesine yazılı tepki gösterdi. Erdem, "Tek tip kıyafet dayatmasını kabul etmiyoruz" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 24.09.2023 20:47
Haber Güncellenme Tarihi: 24.09.2023 20:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Eğitim Sen Bursa: Tek tip kıyafet dayatmasını kabul etmiyoruz

Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Derviş Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı'nın önlük uygulaması için öğretmenlerden beden ölçüsü istenmesine yazılı basın açıklamasıyla tepki gösterdi. 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “Bu konuda bir zorunluluk yok, teşvik ediyoruz” sözlerinin önlük uygulamasında geri adım olarak yorumlanmasına rağmen öğretmenlerden WhatsApp mesajıyla beden ölçülerinin istendiğini belirten Erdem, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"İktidarlarına itaat konusunda tek tip olmamızı ve hepimizden aynı önlüğü giymemizi isteyenler, haklarımız söz konusu olduğunda ücretli, sözleşmeli, kadrolu adı altında paramparça yapılan özlük haklarıyla bizleri çalıştırmaktan vazgeçmiyorlar!

Önlüğün ya da herhangi bir üniformanın eğitim hakkını geliştirmek ve daha nitelikli bir eğitim hizmeti sunmak için olmadığını çok iyi biliyoruz! Bu nedenle biz öğretmenler, tek tip önlük uygulamasını kabul etmiyor, bizleri sığdırmaya çalıştığınız kalıplara girmeyeceğimizi ifade ediyoruz!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e ise bir çağrı yapıyoruz! Bizlere dayattığınız önlüklere harcayacağınız parayı; okulların kırık camları, hijyen sorunları ya da öğrencilerimizin beslenme sorunlarını çözmek için kullanın! Elinizdeki bütçeyi kişisel takıntılarınız için değil, okul kantinlerinde bir tost dahi alamayan çocuklarımız için kullanın! Öğretmenleri önlük dayatmasına teşvik edeceğinize, öğrencilerimizi nitelikli, depreme dayanıklı, pırıl pırıl okullara teşvik edin!"

Erdem, Eğitim Sen öğretmenleri olarak beden ölçülerini vermemeye ve önlük dayatmasına karşı emeğini ve haklarını savunmaya davet edeceklerini belirtti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.