SON DAKİKA
Hava Durumu

Le Point: Erdoğan nereye kadar gidecek?

Fransız Le Point dergisi bu haftaki sayısında "Le dictateur Jusqu'oü ira Erdoğan?(Diktatör Erdoğan nereye kadar gidecek?)" başlığıyla kapağına Erdoğan'ı taşıdı. Uluslararası Eşitlik ve Barış Konseyi, dergiye ilişkin "Le Point bir dergi değil bir operasyon aygıtına dönüşmüştür." tepkisinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2018 19:44
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2018 19:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Le Point: Erdoğan nereye kadar gidecek?

Fransız Le Point dergisi bu haftaki sayısında "Le dictateur Jusqu'oü ira Erdoğan? (Diktatör Erdoğan nereye kadar gidecek?)"başlığıyla kapağına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıdı. Dergide Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 yıldır iktidarda olduğuna dikkat çekildi ve Türkiye'de otokratik bir rejim inşa ettiği öne sürüldü.

Uluslararası Eşitlik ve Barış Konseyi (COJEP), Le Point dergisindeki haberde öne sürülen iddialar hakkında yazılı açıklama yaptı.

"Le Point" dergisinin 24 Mayıs tarihli sayısında Fransa'da faaliyet gösteren ve farklı kültürleri temsil eden dernekler, yayın kuruluşları ve siyasi oluşumlar hedefe konulmuştur." ifadesi kullanılan açıklamada, hedefe konulan kuruluşlar arasında COJEP, Media Türk TV, Media France TV ve Medya Türk Info yayın kuruluşlarının da bulunduğu belirtildi.

Dergide habercilik kaygısından daha çok algı oluşturulmaya, kamuoyunu yanıltmaya ve Fransa'da farklı kültürlere karşı ön yargının artırılmasına hizmet edildiği vurgulanan açıklamada, "Gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan, sorumsuz ve düşmanca bir habercilik örneği gösterilmiştir. Le Point dergisi bu yayınla, Fransa'daki farklı kültürleri susturmaya, sindirmeye ve ötekileştirmeye çalışmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şunlara yer verildi:

"Gönüllülerden oluşan ve çok sınırlı imkanlarla çalışan Media France ve Media Türk Info'nun yayınlarını itibarsızlaştırma gayretleri, asıl diktacı anlayışın kendi zihniyetlerinin olduğunu göstermiştir. Le Point, amatör ruhla yapılan bu çoğulcu yayıncılığı hedefe koyarak basın özgürlüğünü susturmaya çalışmıştır. Hazırlanan bu dosyada Sayın Erdoğan, bilinçli ve maksatlı olarak şeytanlaştırılmış, irtibatsızlaştırılmış ve sonra bizlerle irtibatlandırılarak, Le Point bir dergi değil bir operasyon aygıtına dönüşmüştür."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.