SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeni köprülerle ulaşıma kalıcı çözüm

Bursa Büyükşehir Belediyesi, özellikle sınırlara sonradan dahil olan tüm yerleşim birimlerindeki dar köprüleri, genişleterek ulaşım sorununa kalıcı çözümler üretiyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.08.2011 10:01
Haber Güncellenme Tarihi: 26.08.2011 10:01
https://www.bursaport.com
Yeni köprülerle ulaşıma kalıcı çözüm

Bursa Büyükşehir Belediyesi raylı sitem, yeni yollar açılması ve kavşak düzenlemesi gibi ulaşım yatırımlarını aralıksız sürdürürken, özellikle büyükşehir sınırlarına sonradan bağlanan bölgelerdeki ihtiyacı karşılayamayan köprüleri de modernize ediyor.

Bursa'nın daha ulaşılabilir bir kent olması amacıyla yatırım bütçesinin yüzde 70'inden fazlasını ulaşıma ayıran Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem yatırımlarıyla konforlu ulaşımı kentin her köşesine yaymayı amaçlarken, mevcut yol ve köprüleri de sağlıklı hale getirerek karayolu ulaşımındaki sorunları da bir bir ortadan kaldırıyor.

Özellikle Büyükşehir sınırlarına sonradan bağlanan yerleşim birimlerindeki dar, bakımsız ve ihtiyaca cevap vermeyen köprüleri mercek altına alan Büyükşehir Belediyesi, sadece bir aracın geçebileceği genişlikte olan Özlüce köprüsünü de daha geniş ve modern bir köprüyle değiştiriyor.

Ana artere bağlanıyor
Özlüce köprüsü inşa çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmalar hakkında Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten'den bilgi aldı. Ulaşım sorununu bir bütün olarak ele aldıklarını ve ihtiyacı karşılamayan dar köprülerin sağlıklı hale getirilmesi için de yoğun çaba harcadıklarını belirten Başkan Altepe, "Bu konuda 'hangi kurum sorumlu' diye düşünmeden hemen projelerimizi hazırlayıp, çalışmaları başlatıyoruz. Özellikle yapılaşma yoğunluğunun artmaya başladığı Özlüce bölgesindeki bu köprü de aynı tek aracın geçişine imkan sağlaması yüzünden ihtiyacı karşılayamıyordu. Mevcut köprünün yakınına yaptığımız bu modern ve geniş köprü aynı zamanda yakın bir gelecekte ana artere bağlanacak. Bu sayede bir araç köprüden geçerken, karşıdan gelen aracın köprübaşında beklemesine gerek kalmayacak" diye konuştu.
Başkan Altepe, yenilenen Özlüce köprüsünün kısa zamanda tamamlanacağını belirterek, çalışmalar kapsamında 7 merkez ilçedeki tüm köprülerin mercek altına alındığını da sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.