SON DAKİKA
Hava Durumu

Suriyeli mültecilere destek

Osmangazi Belediyesi, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Kilis'te kalan göçmenler için yardım kampanyası başlattı.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2012 10:44
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2012 10:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Suriyeli mültecilere destek

Yaymacılar Odası'nın geleneksel giysi yardımı kampanyası medeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bu tür yardım faaliyetlerini düzenli olarak sürdürdüklerinin altını çizerek, bu yıl Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan mülteciler için bir kampanya başlattıklarını aktardı.

Suriye'den gelen mültecilerin 11 binin Kilis il merkezinde 13 binin de Kızılay tarafından kurulan çadır kentte kaldığına dikkati çeken Başkan Dündar, "Kilis Valiliği ve belediye tüm imkânları ile bu insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çabalıyor. Bizde kendileriyle görüştük. En büyük ihtiyacın soba, battaniye ve giyecek olduğunu ilettiler bize. Bunun üzerine bir kampanya başlatıyoruz. Buradaki insanlara yardım etmek isteyen kişi ve kuruluşlar, yardım malzemelerini belediyemize teslim edebilirler. Kampanyada toplanan yardım malzemelerini önümüzdeki günlerde Kilis'e göndereceğiz. Orada zor şartlardaki insanlara elimizden geldiğinde destek olacağız" dedi.

ESNAFI DESTEKLİYORUZ

Osmangazi Belediyesi olarak Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nde önemli projeler yürüttüklerinin altını çizen Başkan Dündar, son yıllarda AVM'lerin devreye girmesiyle esnafın sıkıntıya düştüğünü, küçük esnaf ve sanatkârın kendi imkânları ile ayağa kalmasının zor olduğunu bu nedenle belediyelerin destek verdiğini aktardı. Tarihi bölgede en önemli projelerden birinin Nilüfer Köylü Pazarı olduğunun altını çizen Başkan Dündar, adeta çöküntü bölgesi haline gelen pazarın Osmangazi Belediyesi tarafından aslına uygun olarak onarılıp Bursa'nın hizmetine sunulduğunu kaydetti. Yine Ulucami yanındaki caddenin yenilenmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Başkan Dündar, "Esnafa sadece tarihi çarşı bölgesinde destek olmakla yetinmiyoruz. Yeni yaptığımız modern Pazar alanlarıyla da destekliyoruz. Akpınar Yaşam Merkezi, Fatih Çiftehavuzlar Yaşam Merkezi, Çarşamba Pazarpark bunlardan sadece bir kaçını oluşturuyor. Her alanda esnafımızı koruyup onları destekliyoruz" diye konuştu.

DÜNDAR'A TEŞEKKÜR

Yaymacılar Odası ve Benzerleri Odası Başkanı Fahrettin Tüccaroğlu'da geleneksel olarak düzenledikleri yardım kampanyasında toplanan malzemeleri Osmangazi Belediyesi'ne teslim ettiklerini ve belediyenin bu malzemeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını kaydetti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a çarşıya verdiği destek nedeniyle teşekkür eden Tüccaroğlu, Başkan Dündar ve Osmangazi Belediyesi'ni her zaman yanlarında gördüklerini, her sorunlarıyla ilgilenildiğini ve çözüm sağlandığını kaydetti.


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.