SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Nilüfer Belediyesi işçi ve işverenin arasında köprü oluyor

Nilüfer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İş ve Meslek Edindirme Bürosu 2021 yılında yaklaşık 24 bin kişiyi iş ilanlarına yönlendirirken, 386 kişinin de istihdam edilmesini sağladı.
Haber Giriş Tarihi: 17.02.2022 19:18
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2022 19:33
https://www.bursaport.com
kapak resmi

2005 yılından bu yana işveren ile iş arayanlar arasında aracı olan Nilüfer Belediyesi, geçtiğimiz yıl binlerce kişiyi iş ilanlarına yönlendirdi. İş ve Meslek Edindirme Bürosu, 2021 yılında 5 bine yakın iş başvurusu aldı. İş ve Meslek Edindirme Bürosu, Nilüfer Belediyesi web sayfası üzerinden ve bizzat yapılan başvurular aracılığıyla günde ortalama 20 iş başvurusu alıyor. 2021 yılında, yapılan başvurulardan 23 bin 881 kişi iş ilanlarına yönlendirilirken, yapılan görüşmeler sonucu 386 kişi de işe yerleşti.

İş ve Meslek Edindirme Bürosu yeni yılda da işçi ile işveren arasında köprü olmak adına yoğun mesai harcamaya devam ediyor. 2022 yılbaşından bugüne kadar 478 iş başvurusu alan büro 185 kişiyi işe yönlendirirken, 72 kişinin de iş sahibi olmasını sağladı.

Nilüfer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü İş ve Meslek Edindirme Bürosu, kurulduğu günden bugüne İŞ-KUR, Kızılay, KOSGEB, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve birçok meslek odası işbirliğiyle kurslar düzenleyerek yüzlerce insanı da meslek sahibi yaptı. Pandemi nedeniyle kurslara ara verilen 2021 yılında ise, sadece ‘Uygulamalı Girişimcilik’ eğitimi düzenlenerek 18 kişiye sertifika verildi. Eğitimler mesleki ve girişimcilik alanlarında bu yıl da devam edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar