SON DAKİKA
Hava Durumu

Kaplıkaya Cazibe Merkezi'ne birincilik ödülü

Yıldırım Belediyesi Kaplıkaya Cazibe Merkezi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından ödüllendirildi.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2011 15:36
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2011 15:36
https://www.bursaport.com
Kaplıkaya Cazibe Merkezi'ne birincilik ödülü

Sadece Bursa'nın değil Türkiye'nin örnek projeleri arasında gösterilen Kaplıkaya Cazibe Merkezi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından "Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması"nda ödül almaya hak kazandı.

Abant Palace Otel'de yapılan 'Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması Ödül Töreni'ne Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanı sıra Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve birliğe üye diğer belediye başkanları ile Azerbaycan'dan gelen heyet de katıldı.

409 iştirak olduğu yarışmanın bilim kurulu başkanlığını Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu yaparken, jüri üyeleri de altı ayrı üniversitenin yerel yönetimler ve mahalli idareler uzmanından oluştu. Marmara Bölgesi'ndeki 230 belediyenin yarıştığı ve Marmara'nın en iyi projelerinin seçildiği "Örnek Belediyecilik Proje Yarışması" her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gördü.

Belediyelerin toplam 409 başarılı projeleriyle yarıştığı organizasyon, "Kurumsal Gelişim Projeleri", "Çevre ve Altyapı Projeleri", "Sosyo-ekonomik ve Kültürel Projeler", "Yapı İşleri, Mimarî Projeler ve Ulaşım Hizmetleri", "AB ve Uluslararası İlişkiler" ve de "Basın Yayın Tanıtım" çalışmaları olmak üzere altı ayrı kategoride düzenlendi.
"Yapı İşleri, Mimari Projeler ve Ulaşım Hizmetleri" alanında birinci olan Kaplıkaya Cazibe Merkezi projesi için verilen ödülü Yıldırırm Belediye Başkanı Özgen Keskin teslim aldı. Başkan Keskin, ödülü Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin elinden aldı. Altepe, örnek belediyecilik projeleri yarışmasında Bursa'ya ödül kazandırın projesinden ötürü Başkan Keskin'i tebrik etti.

Başkan Özgen Keskin, "İlçemizi daha modern, daha yaşanabilir bir hale getirmek için çaba ve zaman harcıyoruz. Aldığımız övgüler, ödüller göstermiş olduğumuz çaba ve zamanın ne denli doğru olduğunu ispatlıyor. Kaplıkaya Cazibe Merkezi projesi, emeğin ve sabrın ürünüdür. Bu proje tüm yerel yönetimlere örnek oldu" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.