SON DAKİKA
Hava Durumu

Hayvanat bahçesinin sertifikalı bakıcıları

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde görev yapan hayvan bakıcıları, 2 günlük meslek içi eğitimden geçirildi. Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle verilen ve hayvanların daha sağlıklı şekilde yaşamalarını hedef alan eğitim, Bursa Hayvanat Bahçesi'nde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2012 14:42
Haber Güncellenme Tarihi: 22.11.2012 14:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Hayvanat bahçesinin sertifikalı bakıcıları

Modern hayvan barınağı, rehabilitasyon ve kısırlaştırma çalışmaları gibi sokak hayvanlarına önemli hizmetler sunan Büyükşehir Belediyesi, hayvanları doğal yaşam alanlarında da yalnız bırakmıyor. Soğanlı Botanik Park'taki Bursa Hayvanat Bahçesi'nde bulunan hayvanların sağlıklı şekilde hayatlarını sürdürmelerine imkan tanıyan Büyükşehir Belediyesi, hayvan bakıcılarını da periyodik eğitimlere tabi tutuyor. Hayvanların rehabilite edilmesini ve Bursa halkına daha iyi hizmet verilmesini hedefleyen 'Hayvan Bakımı, Hayvanlara Davranış ve Hijyen' konulu eğitime, hayvanat bahçesinde görevli 37 personel katıldı.

Eğitimlerde; UÜ Veterinerlik Fakültesi'nden Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ebru Yalçın, Bursa Hayvanat Bahçesi'nden Danışman Koen Brouwer ve Veteriner Hekim Hatice Karakuzulu, birikimlerini hayvan bakıcılarıyla paylaştı. Bursa Hayvanat Bahçesi Danışmanı Koen Brouwer, dünyada örnek hayvanat bahçesi olarak kabul edilen Valencia Biopark'ın alt yapısı ve çalışma sistemi hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Eğitim kapsamında, çeşitli fotoğraflar ve projeler de sunumlar içerisinde yer aldı. Hayvan bakıcılarının görevlerini daha iyi yapabilmelerini, önce kendi sağlıklarını ardından da hayvanların sağlığını daha iyi koruyabilmelerini sağlayan faaliyetin bundan sonra da periyodik aralıklarla devam edeceği açıklandı. Eğitim sonunda Bursa Hayvanat Bahçesi'nde görevli personele sertifika verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.