SON DAKİKA
Hava Durumu

BUSKİ'den engelli abonelere indirim

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, engelli abonelere su tüketim bedelleri üzerinden yüzde 50 ile yüzde 20 arasında değişen oranlarda indirim uygulayacak.

Haber Giriş Tarihi: 16.11.2012 00:12
Haber Güncellenme Tarihi: 16.11.2012 00:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
BUSKİ'den engelli abonelere indirim

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Kasım ayı toplantısı Heykel'deki tarihi belediye binasında yapıldı.

Meclis toplantısı öncesinde yapılan BUSKİ Genel Kurulu'nda konuşan BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, hizmet kurumu olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle, engelli abonelerin su faturalarında indirime gitme kararı aldıklarını söyledi.

İndirimli tarifeye ilişkin engelli vatandaşlardan da yoğun talep aldıklarını belirten Çetinavcı, "Uygulayacağımız indirim tarifesi, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın özürlüler için hazırladığı vergi rehberindeki kıstaslar dikkate alınarak hazırlandı. Buna göre çalışma gücünün asgari yüzde 80'ini kaybetmiş bulunan birinci derecedeki engelli abonelere yüzde 50, çalışma gücünün asgari yüzde 60'ını kaybetmiş bulunan ikinci derecedeki engelli abonelere yüzde 35, çalışma gücünün asgari yüzde 40'ını kaybetmiş üçüncü derecedeki engelle abonelere de yüzde 20'lik indirim uygulayacağız" dedi.

Çetinavcı, hizmet alanı içinde bulunan bütün derelerdeki ıslah çalışmalarının da titizlikle sürdürüldüğünü kaydetti.

Pozitif ayrımcılığa örnek

Engelli abonelere yönelik indirim uygulamasının da pozitif ayrımcılığa güzel bir örnek olduğunu dile getiren Başkan Altepe, BUSKİ bünyesinde kurulacak enerji şirketi ile yenilenebilir enerji kaynaklarının tesisi için önemli çalışmaları hayata geçireceklerini söyledi.

Hamitler çöplüğünden elektrik enerjisi elde edilmesine yönelik kurulan tesisin üretime başladığını 20 bin konutun elektrik ihtiyacının buradan karşılanacağını hatırlatan Başkan Altepe, "Bunun yanında BUSKİ'nin ana isale hatları üzerine kurulacak hidroelekrik santralle, kendi ihtiyacımız olan elektriği üreteceğiz. Rüzgar ve güneş enerjinin kullanımına yönelik yatırımlarımızı da hayata geçirmek üzere çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.