SON DAKİKA
Hava Durumu

2013'ün yol haritası netleşti

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe, birliğin danışma kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, 2013 yılında hayata geçirilmesi hedeflenen proje ve etkinlikleri değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2012 15:12
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2012 15:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
2013'ün yol haritası netleşti

Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu üyeleri 2013 yılında gerçekleştirilecek çalışmalarla ilişkili yol haritasını belirlemek üzere Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi.

Yoğun bir gündeme sahip toplantıda 2013 yılında düzenlenmesi planlanan Sağlıklı Kentler Birliği proje koordinatörlerine ve meclis üyelerine yönelik eğitim konu başlıkları, Sağlıklı Kentler Birliği Muğla Buluşması bilimsel programı, Çevreci Tesis Ödülleri, Kentli Dergisi 10. sayısı kapak konuları görüşüldü.

Toplantıda ayrıca yine 2013 Ocak ayında Sağlıklı Kentler Birliği'nin üyelerinden gelen eğitim talepleri değerlendirilerek Ocak ayında çeşitli konuları kapsayacak bir eğitim programı oluşturulmasına karar verildi. Eğitimin danışma kurulu üyeleri tarafından etkileşimli bir ortamda sunulmasına karar verildi. Nisan 2013'te Muğla'da gerçekleştirilecek bir sonraki toplantıda Belediyeleri ilgilendiren yeni mevzuat ve sağlıkla ilişkileri hakkında bir başkanlar oturumunun düzenlenmesi ve ayrıca özellikle akademisyenlerden gelecek bildirilerle katılımcılığın önemi, yönetişim alanlarında oturumlar düzenlenmesinin uygun olacağına karar verildi.

Çevreci tesisler ödüllendiriliyor

Toplantıda Birlik üyeleri 10 belediyeden gelen toplam 29 firmanın ödüllerinin Ocak ayı içerisinde İstanbul'da gerçekleşecek bir ödül töreni ile verilmesine karar verildi. Ödül töreni yerel ve ulusal medya, ödül sahipleri ve tüm birlik üyeleri davetli olacak.

Sağlık 2020 masaya yatırıldı

Toplantıda ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan ve tüm üye devletler tarafından kabul edilmiş olan Sağlık 2020 politikaları ele alındı. Sağlık 2020 politikalarının Sağlıklı Kentler Birliği eğitim ve yayınlarında referans olarak kullanılmasına ve Türkçeye tercüme edilerek yayınlanmasına karar verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.