Sedat Yalçın'dan istifa tepkisi: Bu vefasızlıktır!

Ak Parti eski Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, 24. Dönem Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk'ün partiden istifasına tepki göstererek, "Hayatı boyunca sahip olduğu bütün unvanları Ak Parti sayesinde elde etmiş olanların, ülkemizin bu zor günlerinde Ak Parti ile yollarını ayırma kolaycılığı doğru ve kabul edilebilir bir şey değildir. Bu vefasızlıktır" dedi.

Politika, 28 Ekim 2019 Pazartesi, 13:25
Sedat Yalçın'dan istifa tepkisi: Bu vefasızlıktır!

Ak Parti'den istifa eden Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın yeni parti çalışmaları sürerken, bu oluşumlarda yer alacak olanların istifaları da gelmeye devam ediyor. Son olarak 24. Dönem Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, partiden istifasını basın toplantısı ile duyurdu. 

Mustafa Öztürk'ün istifasına, 2007-2013 dönemlerinde Ak Parti Bursa İl Başkanlığı yapan Sedat Yalçın tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile birlikte bir fotoğrafını paylaşarak basın açıklaması yapan Sedat Yalçın, isim vermeden Mustafa Öztürk ve partiden istifa eden diğer isimleri "vefasızlık"la suçladı.

Açıklamasına, "Ülkemizde ve Ak Parti çevrelerinde yaşanan gelişmeler ile ilgili aşağıdaki açıklamaları yapma ihtiyacı duydum." diyerek başlayan Sedat Yalçın, dünyanın ve Türkiye'nin değişik sorunlarla boğuştuğunu, bölgenin son yüzyılın en hassas süreçlerini yaşadığını ifade ederek, "Sınırlarımız hiç olmadığı kadar önemli operasyonlara sahne oluyor. Türkiye'de ise PKK-PYD-FETÖ terör örgütleri başta olmak üzere benzeri oluşumların ülkemizin aleyhinde her türlü terör faaliyeti ve olumsuz algı oluşturma çalışması yürüttükleri tüm dünyanın gözleri önünde yaşanıyor. Emperyalist ülkelerin maşası konumundaki bu terör örgütleriyle enerjimizi tüketme gayretleri alabildiğine devam ediyor." dedi.

"Türkiye'nin tarihi bir sorumluluk ve büyük fedakarlıklarla ve dünyaya örnek olacak şekilde yürüttüğü politikaların önemi ve değerinin ilerleyen yıllarda daha iyi anlaşılacağı kanaatindeyim." ifadelerini kullanan Sedat Yalçın, bu dönemde partiden istifalara tepki gösterdi. Yalçın, şunları kaydetti:

"Sade bir vatandaş olarak üzerimize böyle sorumluluk düşerken Ak Parti mensuplarının farklı davranması elbette ki düşünülemez. Sorunlarımız olabilir ancak sorunların tartışılacağı gün bugün değildir. O konuların yeri ve zamanı ayrıdır. O zaman geldiğinde herkes büyük bir saygı ve bilgi çerçevesinde bu konular masaya yatar ve en doğrusuna el birliğiyle karar verilir.

Şikayet ettiğimiz konular olabilir fakat parti olarak bütün bunları çözüme kavuşturacak birikime de sahip olduğumuzu unutmayalım. Geçmişte bu türden sorunlarımızı çözdük yine çözebiliriz.

Bu yakıcı gerçekler gün gibi ortadayken hayatı boyunca sahip olduğu bütün unvanları Ak Parti sayesinde elde etmiş olanların, ülkemizin bu zor günlerinde Ak Parti ile yollarını ayırma kolaycılığı doğru ve kabul edilebilir bir şey değildir. Bunun değerlerimizde de bir yeri, karşılığı yoktur. Bu vefasızlıktır... Haksızlığa uğradığınızı, emeğinizin dikkate alınmadığını, mağdur edildiğinizi düşünseniz bile onurlu duruşunuzu bozmamalısınız.

Ülkemiz, bütün zorluk, zorbalık ve zorlamalara, engel olmalara rağmen bölgesinde etkin dış politikası, güçlü ekonomisi ve temel insan hak ve özgürlüklerine saygılı bir hukuk devleti olma ideali ile yükselmeye devam edecektir.

2023'de yüzüncü yılına erişeceğimiz Cumhuriyetimizi sarsılmaz temeller üzerinde yükseltilmesi nöbeti biz Ak Partililerindir. Kimse mevzisinden çıkmamalı, kimse nöbet yerini terk etmemelidir.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını yedi düvele karşı milletimizle birlikte verdikleri milli mücadele nedeniyle saygıyla, rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı içtenlikle kutluyorum."

'Milletvekili olmasına ben sebep oldum'

Açıklaması ile ilgili olarak Bursaport'un sorularını yanıtlayan Sedat Yalçın, partiden istifa eden Mustafa Öztürk'ün 2011 Seçimleri'nde milletvekili olmasına kendisinin neden olduğunu belirterek, istifayı öğrendikten sonra kendisini sorumlu gördüğünü söyledi. Yalçın, 2011 Seçimleri'nde Ak Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Bursa listesinde Bulgaristan göçmeni bir ismin konulmasını istediğini kendisinin de Mustafa Öztürk'ü önererek seçilmesini sağladığını ifade etti.

Yalçın, kendisinin yeni bir siyasi oluşumda yer alıp almayacağına ilişkin soruya, "Benim partiden ayrılma düşüncem yok. Ak parti reformcu bir parti. Ben kendi içinde dönüşümü sağlayacağımıza, sorunları çözeceğimize inanıyorum. Parti içinde çözüm olmazsa, çözümler bulunur." dedi.

Güncel
"Oturarak belediye başkanlığı yapmak için seçilmedim"
İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Sen otur kendi işine bak' sözlerine yanıt verdi: ...
Politika
Davutoğlu Gelecek Partisi ile yola çıktı
Ahmet Davutoğlu, Ankara Bilkent Otel'de kameralar karşısına çıkarak, yeni partiyi ve partinin kur...
Güncel
Uyuşturucu operasyonunda 5 tutuklama
Bursa'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 8 zanlıdan 5'i tutuklandı
Güncel
Bursa'da 1000 yıllık iki İncil ele geçirildi
Bursa'da düzenlenen operasyonda, 1000 yıllık olduğu değerlendirilen el yazması iki İncil ele geçi...
Güncel
Bursa'da Uluslararası Doğal Taş Kongresi ve Sergisi
Bursa'da, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Maden Mühendisleri Odası tarafından düze...
Yaşam
Doğa tutkunları için "hayat kurtaracak" öneriler
Arama kurtarma uzmanları, doğa sporları yapanların kaybolmaları durumunda yerlerinin kolay tespit...
Bursa Senfoni ünlü keman sanatçısını ağırladı
Nilüfer'de trafik terörüne dikkat çeken sergi
İnegöl'de sigara izmaritlerinden ibretlik heykel!
Cumalıkızık yöresel çarşıya kavuşuyor

En Çok Okunan Haberler

Uludağ'daki kayıp dağcılardan bir iz daha bu...

1 Aralık'tan bu yana kendilerinden haber alınamayan ...

Kayıp dağcının eşi: Yaşadıklarına inanıyorum

Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kay...

Yılın son konseri; Ateş ve Balkır'dan türkü ...

Nilüfer Belediyesi'nin "Nida Ateş'le Buluşmalar" adı...

Balıkesir'de deprem fırtınası; Bursa'da da h...

Balıkesir ve çevresi bu gece peşpeşe meydana gelen d...

Deniz Seki Bursa'da hayranlarıyla buluştu

Şarkıcı ve besteci Deniz Seki, "Biraz Sezen, Biraz B...

11 yaşındaki Gülsüm: Benim babamı kim öldürdü?

Çorlu'da 25 kişinin hayatını kaybettiği ve 340 kişin...

Deprem korkusu; Vatandaşlar sokaklarda sabah...

Balıkesir'de peşpeşe meydana gelen sarsıntılarla pan...

'Türkiye'den kalkmışlardır teröriste ödül ve...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nobel edebiyat ödülünün Sırp ...

Çarpana Dokuma Kursu eserleri sergiye çıktı

Bursa Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nün açtığı Çarpa...

İki kardeşin alacak-verecek kavgası; 1 yaralı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde alacak verecek meselesi y...

TOFAŞ gruptan çıkma şansını son maça bıraktı

TOFAŞ Erkek Basketbol Takımı, ULEB Avrupa Kupası B G...

Arkadaş cinayeti davasında karar çıktı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde arkadaşını tabancayla vur...

Uyuştucu operasyonunda 28 şüpheli tutuklandı

Bursa ve İstanbul'da uyuşturucu satıcılarına yö...

İnegöl'de sigara izmaritlerinden ibretlik he...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde sigara izmaritlerinin çev...

İznik'te tarımın sorunları masaya yatırıldı

İznik Ticaret ve Sanayi Odası 4. Meslek Grubunca düz...