Henüz üyemiz değilseniz kayıt olun!
Dolar : 3.4944 -0.7
Euro : 4.1296 -0.2
İMKB : 108614 1.32
Altın : 144.99 0.51

Cemalettin Torun görevi bırakıyor

AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, "Yaptığımız değerlendirmelerde yeni dönemde aday olmayacağım. İnşallah bu kongre sürecinde yeni bir arkadaşımıza bayrağı devredeceğim." dedi.

07 Ağustos 2017 Pazartesi 17:12 tarihinde eklendi.

Cemalettin Torun görevi bırakıyor

AK Parti Genel Merkezi tarafından görevden alındığı iddia edilen Bursa İl Başkanı Cemalattin Torun, kongrede tekrar aday olmayacağını açıklayarak, görevi başka bir isime devredeceğini açıkladı. 

AK Parti Bursa İl Başkanı Torun, yeni dönemde aday olmayacağını açıkladı. Torun, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 1 Aralık 2013'te vekaleten atandığı il başkanlığı görevini, 15 Ocak 2014'ten bu yana asaleten yürüttüğünü anımsattı.

Göreve geldiklerinden itibaren yaptıkları çalışmaları ekip ruhuyla gerçekleştirdiklerini dile getiren Torun, yüzlerce etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Torun, AK Parti'nin yeni bir kongre sürecine girdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu bir bayrak yarışıdır, yenilenme dönemleridir. Her kongremizde bir yandan tecrübeyi muhafaza ederken diğer yandan yeni isimleri siyaset arenasına katarız ve buradan bir sinerji üretiriz. Bu görevlerin hepsi geçicidir. Önemli olan dava adamı olabilmektir. Tüm çalışmalarımızı bu düsturla yürütmeye gayret ettik. Bize düşen bu bayrak değişimini yaşayan arkadaşlarımızın birlik beraberliğimizi zedeleyecek davranışlardan uzak kalması, görevi yeni devralacak arkadaşa da en büyük desteği vermesi gerekir. Yaklaşık 4 yıldır il başkanlığı görevini yürütüyorum. Yaptığımız değerlendirmelerde yeni dönemde aday olmayacağım. İnşallah bu kongre sürecinde yeni bir arkadaşımıza bayrağı devredeceğim."

AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, metal yorgunluğu yaşayan il ve ilçe yönetimlerini olduğunu söylemiş ve bu teşkilatların görevi bırakmasını istemişti. 

Etiketler : cemalettin torun
İlgili Haberler

Yazarlar
Nobetci eczaleler
Populer Videolar

Düştüğü kuyudan kurtarılan Kuyunun mutluluğu