Nilüfer'de duygu yüklü devir teslim töreni

Nilüfer'de 4 dönem seçilerek 20 yıl belediye başkanlığı yapan Mustafa Bozbey, duygu yüklü bir törenle görevi 31 Mart'ta başkan seçilen Turgay Erdem'e devretti. Bozbey, "Nilüfer'de insanın mutlu huzurlu ve gülümsemesi için bir hikaye yazdık ve bu hikaye yazılmaya devam edilecek" diyerek görevi devretti. Turgay Erdem de "Şimdi bizim görevimiz, Mustafa Bozbey'in bıraktığı yerden bu çıtayı daha da yükseğe çıkarmak" dedi.

Belediye, 12 Nisan 2019 Cuma, 18:32
Nilüfer'de duygu yüklü devir teslim töreni

Nilüfer Belediyesi Halk Evi, duygu yüklü bir törene ev sahipliği yaptı. Yerel seçimlerde halktan büyük destek alarak Nilüfer Belediye Başkanı seçilen Turgay Erdem, Halk Evi'nde düzenlenen törenle, 20 yıl boyunca Nilüfer'de önemli çalışmalara imza atan Mustafa Bozbey'den görevi resmen devraldı.

Başkanlık makamındaki devir-teslim töreninde Mustafa Bozbey, 15 yıl birlikte çalıştığı Turgay Erdem'e başkanlık mührünü vererek, yeni görevinde başarılar diledi. Turgay Erdem de Bozbey'e teşekkür ederek, Nilüfer'i teslim aldığı yerden daha yukarıları taşıma sözü verdi. Turgay Erdem, Mustafa Bozbey'e Nilüfer Belediyesi ailesi adına özel tasarım bir ayna hediye etti. Makamdaki devir teslimin ardından Turgay Erdem ve Mustafa Bozbey, belediye meclisi üyeleri, partililer, muhtarlar ve belediye çalışanlarının yer aldığı Halk Evi girişindeki tören alanına  geçti. Devir teslim törenine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Erdem: Görevimiz çıtayı daha yukarı çıkarmak

Duygusal dakikaların yaşandığı törende önce Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem konuştu. 15 yıldır Nilüfer'i, Nilüferlilerle birlikte yönettiklerine dikkat çeken Erdem, Nilüfer'i geleceğe, yine birlikte taşıyacaklarını söyledi. Erdem, "15 yıldır birlikte omuz omuza çalıştık. Belediye çalışanlarımızla, meclis üyelerimizle, muhtarlarla bütün Nilüferlilerle. Herkes emek verdi Nilüfer için, her biriniz bir taş koydu Nilüferimiz için. Şimdi yeni bir dönem başlıyor. Yeni ufuklara doğru yelken açıyoruz, yine hep beraber, yine el ele. Mustafa Bozbey'in bıraktığı yerden bayrağı teslim almak büyük sorumluluk. Çünkü çıta son derece yüksek bir yerde. Şimdi bizim görevimiz, bu çıtayı daha da yükseğe çıkarmak" diye konuştu.

"Nilüfer Belediyesi, Türkiye'nin her yerinde bilinen, başarılarıyla takdir edilen bir kurum. Bu noktaya gelmesinde Mustafa Bozbey'in anlayışının ve liderlik vasfının büyük etkisi var" diyen Erdem, bugünden itibaren, Avrupa Kalite Başarı Ödülü'nün sahibi olan, İNGEV'in sıralamasında insani gelişim konusunda Türkiye'de ilk 5 belediye arasında yer alan ve "En Mutlu Şehir" unvanına sahip Nilüfer'i, daha ileriye taşımak için kolları sıvayacaklarını söyledi. Erdem, "Nilüfer'in Türkiye'de, Avrupa'da hatta dünyadaki konumunu daha da sağlamlaştıracağız. Bu kentin kalıcı mutluluğunda iz bırakacağımıza inanan ve bize güvenerek, Nilüfer'in tarihinde alınmış en yüksek oy oranıyla, bizi kenti yönetmek için görevlendiren Nilüferlilere de sonsuz teşekkürler. Bundan sonrasında da yine Nilüfer'i Nilüferlilerle birlikte yönetecek, 15 yıldır parçası olmaktan gurur duyduğum bu kente her açıdan farklı bir ivme kazandıracağız. Mustafa Bozbey'e ve burada bulunan tüm arkadaşlarıma Nilüfer'i, gülümseyen ve ayrıcalıklı bir kent haline getirdikleri için sonsuz teşekkürler. Bundan sonra da hep birlikteyiz. Hep birlikte mutlu geleceğin mimarları olmak için daha önce olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza, ele ele vererek Nilüfer için çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz açık olsun" dedi.

Bozbey: Hikaye yazılmaya devam edilecek

Nilüfer Belediye eski Başkanı Mustafa Bozbey de duygu yüklü bir konuşma yaptı.  Bozbey, "20 yıldır Nilüfer'de insanın mutlu ve huzurlu olması,  gülümsemesi için bir hikaye yazdık ve bu hikaye yazılmaya devam edilecek. Nilüfer Belediyesi çalışanlarına, kurumu örnek ve lider yapan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlar, ülkemizin en başarılı çalışanlarıdır. Onlar, Nilüfer'i örnek ve lider kent yaptılar. İnanıyorum ki bundan böyle de aynı kararlılık ve azimle Turgay Erdem'in başkanlığında Nilüferliler'i gülümsetmeye devam edeceklerdir" diye konuştu.

Mustafa Bozbey, birlikte hizmet verdiği meclis üyelerine, muhtarlara, sivil toplum örgütlerine ve bütün Nilüfer halkına, tüm gönül dostlarına bu kentin öncü ve lider kent olmasına katkı sağladıkları için ayrı ayrı teşekkür etti. Bozbey, "Bugüne kadar verdikleri desteklerden dolayı ve bize 20 yıl boyunca sahip çıktıkları için herkese gönülden teşekkür ediyorum. Onlardan da haklarını helal etmelerini istiyorum, ben de helal ediyorum" diye konuştu.

Nilüfer Belediyesi'nde 15 yıldır birlikte çalıştığı Turgay Erdem'e görevi gururla devrettiğini söyleyen Bozbey, Nilüferliler'in gülümsemeye devam edeceğini belirtti. Mustafa Bozbey, "Öncelikle başta Nilüfer Belediye Başkanı seçilen, 15 yıldır beraber çalıştığım arkadaşım Turgay Erdem olmak üzere, Bursa'da seçilen bütün belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve  muhtarlarımızı kutluyorum, hepsine başarılar diliyorum. Nilüfer Belediye Başkanı olarak seçilen arkadaşımızın da hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet üreteceğine ve Nilüferliler'i gülümsetmeye devam edeceğine, bugüne kadar yapılan hizmetlere sahip çıkarak, daha farklı hizmetler üreteceğine inanıyorum ve bekliyorum. Mustafa Bozbey olarak Turgay Erdem'in ihtiyaç duyduğunda yanında olmaya çalışacağım, herkesin yanında olmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Seçim sürecinde  kendisine destek verenlere de tek tek teşekkür eden Bozbey konuşmasına şöyle devam etti: "Seçim sürecinde kalbi bizimle atan tüm CHP'li Belediye Başkan adaylarına, yönetici ve üyelerine, tüm İYİ Parti Belediye Başkan adaylarına, yönetici ve üyelerine, bir oyu korumak için mücadele eden sandık sorumlularımıza ve de Mustafa Bozbey'in Bursa'ya gülümseten hizmetleri yapacağına inanan gönül dostlarıma, huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. "
Nilüfer Belediye eski  Başkanı Mustafa Bozbey konuşmasını Özcan Deniz'in,

"Yalan doğrudan,
Karanlık aydınlıktan kaçar,
Güneş yalnızdır ama,
Etrafına ışık saçar,
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık.
Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.
Aslan gibiyim aslan gibi.
Yaralı yüreğim aslan gibi"

dizelerini okuyarak sonlandırdı.

Bozbey'in konuşması, tören alanını dolduranlar tarafından dakikalarca alkışlandı. Konuşmaların ardından Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi personeli ile ayrı ayrı vedalaştı.

Kültür-Sanat
Tiyatronun kadın öncüsü: Afife Jale
Tiyatro sahnesine çıkan ilk Türk kadını Afife Jale, vefatının 78. yılında yad ediliyor.
Güncel
Osmangazi Tüneli'nde feci kaza; 1 ölü
İstanbul-İzmir Otoyolu'nun Orhangazi Tüneli'nde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını ka...
Güncel
Düzce'de kayıp çocuklardan birinin cesedi bulundu
Su baskını ve toprak kayması yaşanan Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu köyünde bir çocuk c...
Güncel
İstanbul'da büyük sahte dolar operasyonu
İstanbul'da düzenlenen operasyonda, sahte olduğu belirlenen 271 milyon 150 bin dolar ele geçirild...
Güncel
Meteorolojide yere civa döküldü; 11 kişi hastanelik
Ankara'da Meteoroloji Genel Müdürlüğünde sıvı haldeki civanın yere dökülmesinin ardından 11 kişi ...
Güncel
İspanya'dan ithal edilen hayvanlar karantinaya alındı
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, İspanya'dan Türkiye'ye getirilen hayvanlara ilişkin, "Hayvanlar...
4. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği başladı
5 bin yıllık ata sporları günümüze taşındı
Şoförlüğü bıraktı, yaba yapmaya başladı
İstanbul'da Batı Nil Virüsü enfeksiyonu alarmı

En Çok Okunan Haberler

Alinur Aktaş'tan yine tepki çeken sözler

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğe...

Orhangazi'de klima patladı; Faciadan dönüldü

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde bir apartmanın girişin...

Park halindeki tıra arkadan çarptı; 2 ölü

Bursa'nın Orhangazi İlçesinde otomobil, güvenlik şer...

Kültürpark'taki konserler iptal mi ediliyor?

Yeni Dönem gazetesi yazarı Yüksel Baysal, "Ajda Pekk...

İstanbul'da Batı Nil Virüsü enfeksiyonu alarmı

İstanbul'da 4 kişide, nörolojik hastalıklara neden o...

RS FM Arapkirli ve Oğhan'ın işine son verdi

Sputnik News'e bağlı RS FM, radyonun en çok dinlenen...

Alinur Aktaş'ın sözlerine sosyal medyada tepki

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Be...

Konya'da katliam gibi trafik kazası; 7 ölü

Konya'da iki otomobilin çarpışması sonucu ilk belirl...

Bursaspor sezonun ilk hazırlık maçında mağlup

Sezonun ilk hazırlık maçında Fenerbahçe ile mücadele...

'Muğla'daki orman yangınları yasa dışı örgüt...

Muğla Çevre Platformu, Muğla'nın Datça ve Dalaman il...

Düzce'de bir kişinin daha cesedi bulundu

Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu köyünün 200...

'Güneş gözlüğü seçiminde cam rengi önemli'

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A...

Atletizmde Türkiye'den tarihi başarı

Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'nın son günü...

Erbil'deki saldırının baş faili yakalandı

Irak'ın Erbil kentinde Türk Başkonsolosluk görevlisi...

Şoförlüğü bıraktı, yaba yapmaya başladı

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde yaba yaparak hayata tu...