Nilüfer'de duygu yüklü devir teslim töreni

Nilüfer'de 4 dönem seçilerek 20 yıl belediye başkanlığı yapan Mustafa Bozbey, duygu yüklü bir törenle görevi 31 Mart'ta başkan seçilen Turgay Erdem'e devretti. Bozbey, "Nilüfer'de insanın mutlu huzurlu ve gülümsemesi için bir hikaye yazdık ve bu hikaye yazılmaya devam edilecek" diyerek görevi devretti. Turgay Erdem de "Şimdi bizim görevimiz, Mustafa Bozbey'in bıraktığı yerden bu çıtayı daha da yükseğe çıkarmak" dedi.

Belediye, 12 Nisan 2019 Cuma, 18:32
Nilüfer'de duygu yüklü devir teslim töreni

Nilüfer Belediyesi Halk Evi, duygu yüklü bir törene ev sahipliği yaptı. Yerel seçimlerde halktan büyük destek alarak Nilüfer Belediye Başkanı seçilen Turgay Erdem, Halk Evi'nde düzenlenen törenle, 20 yıl boyunca Nilüfer'de önemli çalışmalara imza atan Mustafa Bozbey'den görevi resmen devraldı.

Başkanlık makamındaki devir-teslim töreninde Mustafa Bozbey, 15 yıl birlikte çalıştığı Turgay Erdem'e başkanlık mührünü vererek, yeni görevinde başarılar diledi. Turgay Erdem de Bozbey'e teşekkür ederek, Nilüfer'i teslim aldığı yerden daha yukarıları taşıma sözü verdi. Turgay Erdem, Mustafa Bozbey'e Nilüfer Belediyesi ailesi adına özel tasarım bir ayna hediye etti. Makamdaki devir teslimin ardından Turgay Erdem ve Mustafa Bozbey, belediye meclisi üyeleri, partililer, muhtarlar ve belediye çalışanlarının yer aldığı Halk Evi girişindeki tören alanına  geçti. Devir teslim törenine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Erdem: Görevimiz çıtayı daha yukarı çıkarmak

Duygusal dakikaların yaşandığı törende önce Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem konuştu. 15 yıldır Nilüfer'i, Nilüferlilerle birlikte yönettiklerine dikkat çeken Erdem, Nilüfer'i geleceğe, yine birlikte taşıyacaklarını söyledi. Erdem, "15 yıldır birlikte omuz omuza çalıştık. Belediye çalışanlarımızla, meclis üyelerimizle, muhtarlarla bütün Nilüferlilerle. Herkes emek verdi Nilüfer için, her biriniz bir taş koydu Nilüferimiz için. Şimdi yeni bir dönem başlıyor. Yeni ufuklara doğru yelken açıyoruz, yine hep beraber, yine el ele. Mustafa Bozbey'in bıraktığı yerden bayrağı teslim almak büyük sorumluluk. Çünkü çıta son derece yüksek bir yerde. Şimdi bizim görevimiz, bu çıtayı daha da yükseğe çıkarmak" diye konuştu.

"Nilüfer Belediyesi, Türkiye'nin her yerinde bilinen, başarılarıyla takdir edilen bir kurum. Bu noktaya gelmesinde Mustafa Bozbey'in anlayışının ve liderlik vasfının büyük etkisi var" diyen Erdem, bugünden itibaren, Avrupa Kalite Başarı Ödülü'nün sahibi olan, İNGEV'in sıralamasında insani gelişim konusunda Türkiye'de ilk 5 belediye arasında yer alan ve "En Mutlu Şehir" unvanına sahip Nilüfer'i, daha ileriye taşımak için kolları sıvayacaklarını söyledi. Erdem, "Nilüfer'in Türkiye'de, Avrupa'da hatta dünyadaki konumunu daha da sağlamlaştıracağız. Bu kentin kalıcı mutluluğunda iz bırakacağımıza inanan ve bize güvenerek, Nilüfer'in tarihinde alınmış en yüksek oy oranıyla, bizi kenti yönetmek için görevlendiren Nilüferlilere de sonsuz teşekkürler. Bundan sonrasında da yine Nilüfer'i Nilüferlilerle birlikte yönetecek, 15 yıldır parçası olmaktan gurur duyduğum bu kente her açıdan farklı bir ivme kazandıracağız. Mustafa Bozbey'e ve burada bulunan tüm arkadaşlarıma Nilüfer'i, gülümseyen ve ayrıcalıklı bir kent haline getirdikleri için sonsuz teşekkürler. Bundan sonra da hep birlikteyiz. Hep birlikte mutlu geleceğin mimarları olmak için daha önce olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza, ele ele vererek Nilüfer için çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz açık olsun" dedi.

Bozbey: Hikaye yazılmaya devam edilecek

Nilüfer Belediye eski Başkanı Mustafa Bozbey de duygu yüklü bir konuşma yaptı.  Bozbey, "20 yıldır Nilüfer'de insanın mutlu ve huzurlu olması,  gülümsemesi için bir hikaye yazdık ve bu hikaye yazılmaya devam edilecek. Nilüfer Belediyesi çalışanlarına, kurumu örnek ve lider yapan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlar, ülkemizin en başarılı çalışanlarıdır. Onlar, Nilüfer'i örnek ve lider kent yaptılar. İnanıyorum ki bundan böyle de aynı kararlılık ve azimle Turgay Erdem'in başkanlığında Nilüferliler'i gülümsetmeye devam edeceklerdir" diye konuştu.

Mustafa Bozbey, birlikte hizmet verdiği meclis üyelerine, muhtarlara, sivil toplum örgütlerine ve bütün Nilüfer halkına, tüm gönül dostlarına bu kentin öncü ve lider kent olmasına katkı sağladıkları için ayrı ayrı teşekkür etti. Bozbey, "Bugüne kadar verdikleri desteklerden dolayı ve bize 20 yıl boyunca sahip çıktıkları için herkese gönülden teşekkür ediyorum. Onlardan da haklarını helal etmelerini istiyorum, ben de helal ediyorum" diye konuştu.

Nilüfer Belediyesi'nde 15 yıldır birlikte çalıştığı Turgay Erdem'e görevi gururla devrettiğini söyleyen Bozbey, Nilüferliler'in gülümsemeye devam edeceğini belirtti. Mustafa Bozbey, "Öncelikle başta Nilüfer Belediye Başkanı seçilen, 15 yıldır beraber çalıştığım arkadaşım Turgay Erdem olmak üzere, Bursa'da seçilen bütün belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve  muhtarlarımızı kutluyorum, hepsine başarılar diliyorum. Nilüfer Belediye Başkanı olarak seçilen arkadaşımızın da hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet üreteceğine ve Nilüferliler'i gülümsetmeye devam edeceğine, bugüne kadar yapılan hizmetlere sahip çıkarak, daha farklı hizmetler üreteceğine inanıyorum ve bekliyorum. Mustafa Bozbey olarak Turgay Erdem'in ihtiyaç duyduğunda yanında olmaya çalışacağım, herkesin yanında olmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Seçim sürecinde  kendisine destek verenlere de tek tek teşekkür eden Bozbey konuşmasına şöyle devam etti: "Seçim sürecinde kalbi bizimle atan tüm CHP'li Belediye Başkan adaylarına, yönetici ve üyelerine, tüm İYİ Parti Belediye Başkan adaylarına, yönetici ve üyelerine, bir oyu korumak için mücadele eden sandık sorumlularımıza ve de Mustafa Bozbey'in Bursa'ya gülümseten hizmetleri yapacağına inanan gönül dostlarıma, huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. "
Nilüfer Belediye eski  Başkanı Mustafa Bozbey konuşmasını Özcan Deniz'in,

"Yalan doğrudan,
Karanlık aydınlıktan kaçar,
Güneş yalnızdır ama,
Etrafına ışık saçar,
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık.
Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.
Aslan gibiyim aslan gibi.
Yaralı yüreğim aslan gibi"

dizelerini okuyarak sonlandırdı.

Bozbey'in konuşması, tören alanını dolduranlar tarafından dakikalarca alkışlandı. Konuşmaların ardından Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi personeli ile ayrı ayrı vedalaştı.

Güncel
'Toplum vicdanı bunları kanıksayacak hal alamaz'
İstanbul Küçükçekmece'de yaşanan 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar olayı, tüm Türkiye'de infial ...
Politika
CHP'den Soylu hakkında suç duyurusu
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, yarın Ankara Adliyesi'nde saat 11.00'de İçişleri Bakanı Süleym...
Güncel
Keles'te öğrencilere 23 Nisan sürprizi
Bursa'nın Keles ilçesinde bulunan Davut Zeki Akpınar Yatılı Bölge Okulu bahçesinde bir şenlik ala...
Sağlık
'Kanser önlenebilir bir hastalıktır'
Kanserin genetik özellikler, yaşam biçimi ve çevresel faktörlerden kaynaklanan ancak önlenebilir ...
Ekonomi
Doların yükselişi sürüyor; 6 liraya dayandı
Türk Lirası karşısında değer kazanmaya devam edem Amerikan doları 6 TL sınırına yaklaştı. Güne 5,...
Ekonomi
10 temel tavsiye Türkiye'de de görüşülecek
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan, ILO tarafından 2017 yılınd...
Nisan karı Uludağ'da işletmecilerin yüzünü güldürdü
Minik tiyatroculardan drama gösterisi
Nilüfer'de keyifli 'Bahara Merhaba' konseri
4. Bursa Geleneksel El Sanatları Festivali başladı

En Çok Okunan Haberler

CHP İl Başkanı Akkuş: Biz görevimizi yaptık

CHP'nin Bursa Büyükşehir'i kazanamamasının ardından ...

Davutoğlu "manifesto" ile çıkış yaptı

Bir süredir parti kuracağı iddiaları ile gündeme gel...

Bursa'da kahreden kaza; 1 yaşındaki çocuk öldü

Bursa'da amcasının geri manevra yaptığı sırada otomo...

MHP'nin Maltepe itirazında ara karar

YSK, Maltepe İlçe Seçim Kurulundan, MHP'nin sandık k...

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cenaze yanıtı

Ankara'da asker cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Ge...

23 Nisan Bursa'da coşkuyla kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 9. kuruluş y...

Bursa'da helikopterli uygulama; 34 gözaltı

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince helikopte...

İşte dünyanın en çok kitap okunan ülkesi

Dünyada en çok kitap okunan ilk 10 ülke arasında 6 A...

Bakan Akar'dan 'mesajınızı aldık' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar, CHP lideri Kemal Kılıçdar...

YSK'den KHK'li seçmenler için karar

AKP'nin İstanbul seçimleri için yaptığı "olağanüstü ...

Mars'da ilk kez deprem kaydedildi

NASA'nın Mars'taki sismik inceleme aracı InSight, kı...

Altın fiyatlarında son durum ne oldu?

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ar...

'Türkiye'de 500-600 bin üstün zekalı çocuk var'

Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı (...

Oyuncu Deniz Çakır'a hapis istemi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddia...

Bursa'da FETÖ hücre evleri operasyonu: 14 gö...

Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hücre e...