MHP illere göre tam liste...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak genel seçimlerde, Osmaniye birinci sıradan aday gösterildi.

Politika, 11 Nisan 2011 Pazartesi, 20:27
MHP illere göre tam liste...

MHP, genel seçimler için milletvekili aday listesini YSK'ya sundu.

Listede, Yıldırım Tuğrul Türkeş, Ankara birinci bölge birinci sıradan, emekli subay Engin Alan İstanbul birinci bölge birinci sıradan, Murat Başesgioğlu da İstanbul ikinci bölge birinci sıradan aday gösterildi.

Oktay Vural, İzmir birinci bölge, Ahmet Kenan Tanrıkulu da İzmir ikinci bölgeden birinci sırada aday oldu.

YSK'ya gönderilen listede, milletvekili adayları, aday gösterilen illeri ve meslekleri şöyle:

ADANA

1- Recai Yıldırım, Çiftçi
2- Muharrem Varlı, Eğitimci
3- Alİ Halaman, Esnaf
4- Seyfettin Yılmaz, Orman Mühendisi
5- Cahıt Öztok, Tüccar
6- Mehmet Metanet Çulhaoğlu, Yönetici
7- Kürşat Atılgan, Hava Pilot Tuğgeneral
8- Türkan Cengız Yılmaz, Tıp doktoru
9- Süleyman Şimşir, İnsaat Mühendisi
10- Demet Çardak, Tıp doktoru
11- Mehmet Külahlıoğlu, Kamu Görevlisi
12- Gökay Sarılı, Avukat
13- Neslıhan Uzun, Fizyoterapist
14- Hamit Yılmaz, işadamı

ADIYAMAN

1- Sadık Burak Gelir, Ziraat Mühendisi
2- Çetin Öztürk, işletmeci
3- Emin Acar, Esnaf
4- Mehmet Vural, Kamu Görevlisi
5- Ramazan Yılmaz, Teknisyen

AFYONKARAHİSAR

1- Kemalettin Yılmaz, Yüksek Mühendis
2- Öncül Kazancı, Avukat
3- Kadir Çalışıcı, Mülki idare amiri
4- Sefa Çetin, Mülki idare amiri
5- Havvana Gencer, Öğretmen

AĞRI

1- Şahin Ege, Veteriner hekim
2- Nazlı Yılmaz, Yüksek Bürokrat
3- Çoskun Aytekın, Taşeronluk
4- Tarık Dursun, Serbest

AKSARAY

1- Kılıçaslan Ekin, Ziraat Mühendisi
2- Mustafa Tuğrul Karacaer, Maliyeci
3- Rahim Aydın, Tıp doktoru

AMASYA

1- Kadir Ekercan, Tıp doktoru
2- Kenan Erzurumlu, Ögretim üyesi
3- Mehmet Sarı, işadamı

ANKARA (1 Bölge)

1- Yıldırım Tuğrul Türkeş, işadamı
2- Zühal Topcu, Eğitimci
3- Mehmet Zekai Özcan, Bürokrat
4- Doğan Cansızlar, Finans uzmanı
5- Mevlüt Karakaya, Ögretım üyesı
6- Recep Dumanlı, Planlama uzmanı
7- Mehmet Sami Uzun, Muhasebeci
8- Selçuk Coşkun, Bürokrat
9- Rıfkı Ünal, Makina Mühendisi
10- Çagrı Acı, iktisatçı
11- Ayhan Çelik, Kamu görevlisi
12- Yıldırım Ak, Avukat
13- Sema Doğan, Psikolojik danışman
14- Asım Açıkel, Mühendis
15- Sedat Yazırlı, Müteahhit
16- Halil Güzel, Avukat

ANKARA (2 Bölge)

1- Ahmet Deniz Bölükbaşı, Diplomat
2- Mustafa cihan Paçacı, İktisatçı
3- Mustafa Erdem, Ögretım üyesi
4- Özcan Yeniçeri, Ögretım üyesi
5- Hamit Ayanoğlu, Yüksek Bürokrat
6- Ömer Demirel, Turizmci
7- Muharrem Beşir, Kamu görevlisi
8- Cemil Aydın, Emekli subay
9- Figen Tosunor, İşletmeci
10- Ali Zor, Müşavir
11- Hulusi Hakan Eren, Yönetici
12- Rahmi Yılmaz, Sigortacı
13- Özgür Salman, Avukat
14- Kerim İnal, Öğretmen
15- İbrahim Köksal, Esnaf

ANTALYA

1- Tunca Toskay, Öğretım üyesi
2- Mehmet Günal, Öğretim üyesi
3- Yusuf Ziya İrbeç, Dış Politika Uzmanı
4- Kemal Çelik, Mülki idare Amiri
5- Hüseyın Yıldız, Mali müşavir
6- Mesut Yılmaz, işadamı
7- Raşit Doğan Enhoş, işadamı
8- Feridun Bahşi, Hukukçu
9- Ayça Sezer, Avukat
10- Fevzi Yarbaş, Avukat
11- Ramazan Eryılmaz, Tıp doktoru
12- Yaşar Körk, Öğretmen
13- Nurettın Demirkol, Ziraat Yüksek Mühendisi
14- Meryem Aksoy, Öğretmen

ARDAHAN

1- Sebahattin Sarıçam, Teknisyen
2- Övün Çabak, İktisatçı

ARTVİN

1- Yusuf Sağlam, YÖNETICI
2- Yusuf Turan, Emeklı Subay

AYDIN

1- Ali Uzunırmak, işadamı
2- Recep Taner, Muhasebeci
3- Gülnur Er, İktisatçı
4- Ahmet Kaya, Öğretmen
5- Mehmet Efe Yılmaz, Mühendis
6- Pınar Öncer, Avukat
7- Hasan Duman, Ziraak yüksek mühendisi

BALIKESİR

1- Ahmet Duran Bulut, Eğitimci
2- Rafet Çetinel, Mühendis
3- Ahmet Keskin, Bilim uzmanı
4- Ruşen Aşkın Akçay, Avukat
5- Kemal Girgin, Öğretmen
6- Zakir Yılmaz, işadamı
7- Yılmaz Uçak, Öğretım Görevlisi
8- Uğur Söğüt, Emekli Astsubay

BARTIN

1- Sezai Bilgin, işadamı
2- Avni Kabasakal, Yönetici

BATMAN

1- İsa Bora, Harita mühendisi
2- Nihat Ercan, Emekli Öğretmen
3- Mehmet Aktaş, Serbest
4- Mehmet Ali Acar, işadamı

BAYBURT

1- Şeref Oruç, Ögretim üyesi

BİLECİK

1- Bahattin Şeker, Tüccar
2- Bahaettin Bulut, Emekli Öğretmen

BİNGÖL

1- Ahmet Celayır, Ziraat Mühendisi
2- İbrahim Kadri Zengin, Emekli kamu görevlisi
3- Ömer Kemal Timur, Emekli Bürokrat

BİTLİS

1- Davut Day, Emekli Kamu Görevlisi
2- Coşkun Gündüz, Emniyet mensubu
3- Faik Er, Tüccar

BOLU

1- Murat Yapıcı, Tıp doktoru
2- Şerafettin Doğan, serbest
3- Mehmet Faruk Yazgan, Avukat

BURDUR

1- Nazif Aktürk, Emekli ögretmen
2- Alparslan Ahmet Dursun, Avukat
3- Hikmet Ökte, Sigortacı

BURSA

1- İsmet Büyükataman, müteahhit
2- Necati Özensoy, işadamı
3- Cüneyt Karlık, Tüccar
4- Fevzi Zırhlıoğlu, matbaacı
5- Hasan Toktaş, Harita Mühendisi
6- Arif Demirören, Yüksek bürokrat
7- Mehmet Ali Adak, Öğretmen
8- Gülten Sürücü, Eğitimci
9- Levent Burmalı, Emekli Öğretmen
10- Yavuz Koca, Yüksek mühendis
11- İbrahim Yetim, Müteahhit
12- Zafer Milli, Müteahhit
13- Engın Er, Yüksek mühendis
14- Şenay Uslu Doğan, Avukat
15- Levent Çelik, Avukat
16- Yalçın Gürel, Tıp doktoru
17- Orhan Babacan, Işadamı
18- Murtaza Kılıç, Emnıyet mensubu

ÇANAKKALE
1- Füsun Koroğlu Çorapçıoğlu, Jeoloji Yüksek Mühendisi
2- Enver Koç, Tüccar
3- Mehmet Doğan, Mali Müsavir
4- İbrahim Kürşat Tuna, Uluslararası İlişkiler Uzmanı

ÇANKIRI
1- Şahin Eraslan, Tıp Doktoru
2- Hüseyin Yakar, Mali Müşavir

ÇORUM
1- Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Emekli Subay
2- Fuat İstanbullu, Mali Müşavir
3- Aybüke Topçubaşı, Avukat
4- Hüseyin Esenyel, Mali Müşavir

DENİZLİ
1- Emin Haluk Ayhan, Bürokrat
2- Ali Keskin, Esnaf
3- Ümit Bahtiyar, Avukat
4- Mehmet Ali Uzakgider, Veteriner Hekim
5- Muzaffer Keçelioğlu, Tıp Doktoru
6- Bekir Kaymakçı, Öğretmen
7- Nilgün Aksu Şener, Avukat

DİYARBAKIR

1- Mustafa Akba, Tıp Doktoru
2- Çetin Kılıçkap, Kamu Görevlisi
3- Feyzi Yiğitkan, İşadamı
4- Sadullah Tuncalp, Esnaf
5- Sevban Oğuz, Çiftçi
6- Sahibe Bahar Alban, Teknisyen
7- Mustafa Çoskun, İşadamı
8- Saban Aktay, Serbest
9- Şehmus Uçar, Yönetici
10- Haluk Vedat Payas, Uzman
11- Şevket Kaya, Dekorasyoncu

DÜZCE

1- Ömer Küçük, İşadamı
2- İsa Yıldırım, İnşaat Mühendisi
3- Aydın Koç, Müfettiş

EDİRNE

1- Cemaleddin Uslu, İktisatçı
2- Gürsel Şimşek, Tıp Doktoru
3- Doğuş Şimşek, İşadamı

ELAZIĞ

1- Enver Erdem, Mülkı İdare Amiri
2- Yavuz Temizer, İşadamı
3- Abdurrahman Kızgın, Öğretmen
4- Mehmet Akif Aladağ, Makina Mühendisi
5- Sabahattin Aydın, Öğretmen

ERZİNCAN

1- Dursun Çolak, İşadamı
2- Cemal Akyıldız, Muhasebeci

ERZURUM

1- Oktay Öztürk, Avukat
2- Kamil Aydın, Öğretim Görevlisi
3- Ertürk Çimen, İşadamı
4- Jale Hülya Alcan, Ögretim Görevlisi
5- Fevzi Budak, Öğretmen
6- Muhsin Yılmaz, işadamı

ESKİŞEHİR

1- Ruhsar Demirel, Tıp Doktoru
2- Mehmet Emin Yeşil, İşadamı
3- Fatımatüzzehra Kıraç, Eczacı
4- Lütfiye Öztetik, Yönetici
5- Mustafa Doyuk, Yüksek Mühendis
6- Cemal Dedebağı, Emekli Öğretmen

GAZİANTEP

1- Edip Semih Yalçın, Ögretim Üyesi
2- Emine Aybüken Yıldırım, Avukat
3- Ali Özdemir, İşadamı
4- Behiç Şahin, Cumhuriyet Savcısı
5- Mustafa Kızıklı, Öğretmen
6- Cuma Kaymakçı, İşadamı
7- Hüseyin Söğütçü, Bürokrat
8- Mehmet Yavuz, Jeoloji Mühendisi
9- Bekir İnci, Tıp Doktoru
10- Davut Karabacak, Öğretmen
11- Dündar Yahnici, Kamu görevlisi
12- Ülkü Kanbur, Avukat

GİRESUN

1- Murat Özkan, Mülki İdare Amiri
2- Ali Akgün, Orman Yüksek Mühendisi
3- Nihat Yirmibeş, Ziraat Yüksek Mühendisi
4- Savaş Yaman, Öğretmen

GÜMÜŞHANE

1- Bedri Yaşar, İnşaat Mühendisi
2- Çetin Işık, Diş Hekimi

HAKKARİ

1- Bedrettin Sayılgan, Tekniker
2- Abdulazız Gülbay, Serbest
3- Doğan Varol, İnşaat Mühendisi

HATAY

1- Adnan Şefik Çirkin, Çiftçi
2- Bilal Karaca, Mülki İdare Amiri
3- İsmail Hakkı Yücel, Planlama Uzmanı
4- Selahaddin Gençer, Kamu Görevlisi
5- Bülent Bahadırlı, Bürokrat
6- Hüseyın Akgöl, Diş Hekimi
7- Canan Gencer, Öğretmen
8- Yaşar Gürakan, Öğretmen
9- İrfan Oktay, İşadamı
10- Ömer Girgeç, İşçi

IĞDIR

1- Sinan Oğan, Stratejist
2- Gündüz Güneş, Hakim

ISPARTA

1- Süleyman Nevzat Korkmaz, Mülki İdare Amiri
2- Hüseyin Avni Bıçaklı, Diplomat
3- Ahmet Ziya Nuhoğlu, Çevre Mühendisi
4- Ahmet Ayyıldız, Serbest

İSTANBUL (1 Bölge)

1- Engin Alan, Emekli Subay
2- Bülent Didinmez, Sosyal Politika Uzmanı
3- Durmuşali Torlak, Sanayici
4- Hayrettin Nuhoğlu, İşadamı
5- Kadir Boy, Yüksek Bürokrat
6- Fuat Fettahoğlu, Sanayici
7- Bahar Argın, Avukat
8- Mehmet Korutürk, Finans Uzmanı
9- Baybora Cihan Kahveci, Finans Uzmanı
10- Vedat Bayram, Bürokrat
11- Alper Kaan Boran, Avukat
12- Zekeriya Gündoğdu, İşadamı
13- Mustafa Özcan, Öğretim Üyesi
14- Bülent Buz, Mali Müşavir
15- Adil Erkoç, Sanayici
16- Hasan Ali Karasar, Öğretim Üyesi
17- Namık Kemal Kurt, Öğretim Üyesi
18- Umur Arıkan, Diş Hekimi
19- Emine Saadet Karlıbel, Halkla İlişkiler Uzmanı
20- Cavit Gül, Muhtar
21- Cengiz Gökçe, İşadamı
22- Levent Akçay, Tıp Doktoru
23- Zeycan Güzelsoy, Avukat
24- Şenol Yondemir, Sanayici
25- Sabri Şenel, Mali Müşavir
26- Arif Tevetoğlu, İşadamı
27- Turgay Özcan, Avukat
28- Sedat Rıfat Doyum, Finans Uzmanı
29- Faruk Ülker, Avukat
30- İbrahim Halil Atlıoğlu, İşadamı

İSTANBUL (2 Bölge)

1- Murat Baseşgioğlu, Avukat
2- Ümit Şafak, Mali Müşavir
3- Celal Adan, Tüccar
4- Ümit Özdağ, Öğretim Üyesi
5- Saffet Sancaklı, İşadamı
6- Ahmet Çolak, Tıp Doktoru
7- Esra Selimoğlu, Uluslararası İlişkiler Uzmanı
8- Yusuf Günay, Bürokrat
9- Özcan Pehlivanoğlu, Avukat
10- İsrafil Çelik, Makina Mühendisi
11- Yurdanur Çebi, Tıp Doktoru
12- Sabahattin Yıldız, Emniyet Mensubu
13- Rüstem Fırat, İşadamı
14- İrfan Perente, Tıp Doktoru
15- Hikmet Karaçay, Ziraat Yüksek Mühendisi
16- Arif Köroğlu, Bürokrat
17- Yasemin Yıldırım, Öğretmen
18- Ahmet Özyürek, Sanayici
19- Rıza Erol, Ziraat Mühendisi
20- Selahattin Önder, Mimar
21- Kamil Balyer, Serbest
22- Zekeriya Kökrek, Tıp Doktoru
23- Hamit Gürhan, Avukat
24- Aydın Deliktaşlı, Bankacı
25- Muhammed Emin Özkurt, Avukat
26- Mehmet Edip Tekkol, Müfettiş
27- Gülseren Güçlüer, Bankacı

İSTANBUL (3 Bölge)

1- Meral Aksener, Ögretim Görevlisi
2- Atila Kaya, İşadamı
3- Mehmet Taytak, İşadamı
4- İhsan Barutçu, İşadamı
5- Ahmet Mucip Gökçen, Öğretim Görevlisi
6- Timur Can Ulusoy, Serbest
7- Ahmet Turgut, İşadamı
8- Pınar Ergenekon, Hukukçu
9- Ercüment Yavuz Kılıç, İktisatçı
10- Orhan Gedikli, Tıp Doktoru
11- Sayit Yusuf, Bürokrat
12- Zeynep Yaman, Avukat
13- Ali Ekber Yeşil, İşadamı
14- Erdem Demirci, Eğitimci
15- Doğan Avcı, Mali Müşavir
16- Azmi Karamahmutoğlu, İşadamı
17- Enver Demır, Eğitimci
18- Gülay Doğanay, Mali Müşavir
19- Hami Arıcı, Bürokrat
20- Fazlı Yurdabak, Eğitimci
21- Aysun Özer, Muhasebeci
22- Bahattin Şengül, Kamu Görevlisi
23- İsmet Güngör, Din Görevlisi
24- Funda Özkan, Avukat
25- Mustafa Ertekin, İşadamı
26- Şenol Vatansever, Yönetici
27- Muharrem Yıldız, İşadamı
28- Mehmet Yasin Muratal, Yönetici

İZMİR (1 BÖLGE)

1- Oktay Vural, İktisatçı
2- Şenol Bal, Öğretim Görevlisi
3- Dursun Müsavat Dervişoğlu, İşadamı
4- Salahattin Şahin, İşadamı
5- Ümit Akkus, İşletmeci
6- Hasan Zerek, Mühendis
7- Turan Gündoğan, Müfettiş
8- Hatice Bölük, Öğretmen
9- Hasan Yıldız, Emekli Subay
10- Serap Özöktem, Sigortacı
11- Mustafa Sepin, Bürokrat
12- Mehmet Üste, Emekli Subay
13- Mevlüt Taga, İşadamı

İZMİR (2 BÖLGE)

1- Ahmet Kenan Tanrıkulu, İktisatçı
2- Kamil Erdal Sipahi, Emekli Subay
3- Süeda Neslihan Çelik, Sosyal Antropolog
4- Yalçın Koçyiğit, Tıp Doktoru
5- Ebuzer Özgür Çakmak, Eğitimci
6- Cengiz Bulut, Mühendis
7- Mustafa Basmacı, İşadamı
8- Sündüs Uzun, Ziraat Mühendisi
9- Mehmet Toptaş, Mali Müşavir
10- Lütfı Kılıç, Mühendis
11- İnanç Bilgi, Mühendis
12- Mustafa Emre Eryıldıran, Ziraat Mühendisi
13- Ebubekir Sıddık Korkmaz, Öğretmen

KAHRAMANMARAŞ

1- Mesut Dedeoğlu, İşadamı
2- Fahrettin Oğuz Tor, Matematikçi
3- Ejder Oruç, Elektrik Mühendisi
4- Sule Arıkan, Yönetici
5- Aydogan Büyüköz, Emeklı Kamu Görevlisi
6- Kamil Koca, Kamu Görevlisi
7- Hüseyin Cahit Göksen, Bankacı
8- Necati Karatuluk, İşletmeci

KARABÜK

1- Bircan Akyıldız, Emekli Kamu Görevlisi
2- Nizamettin Arslan, Kamu Görevlisi

KARAMAN

1- Hasan Çalış, Tıp Doktoru
2- Hamza Koçak, Öğretmen

KARS

1- Umut Yılmazel, Tıp Doktoru
2- Harun Yenice, Öğretmen
3- İrfan Topçu, İşadamı

KASTAMONU

1- Emin Çınar, Esnaf
2- Mehmet Çiftçi, Avukat
3- Murat Savaş Yücel, Elektrik Mühendisi

KAYSERİ

1- Yusuf Halaçoglu, Öğretim Üyesi
2- Nihat Canpolat, Mülki İdare Amiri
3- Mazhar Gündoğ, Makine Mühendisi
4- Hüseyin Tekin, İşadamı
5- Ünal Polat, Tıp Doktoru
6- Sami Eker, Elektrik Mühendisi
7- Ayfer Solak, Diş Hekimi
8- Levent Livdumlu, Şehir Planlamacısı
9- Faruk Çolak, Öğretmen

KIRIKKALE

1- Osman Durmuş, Tıp Doktoru
2- İdris Karakuş, Kamu Görevlisi
3- Veli Uça, İş Adamı

KIRKLARELİ

1- Cemal Özbilen, Avukat
2- Armağan Ayyıldız, Tıp Doktoru
3- Cemal Terzi, Avukat

KIRŞEHİR

1- Metin Çobanoğlu, Orman Mühendisi
2- Ahmet Hakkı, Tıp Doktoru

KİLİS

1- Mehmet Nacar, Avukat
2- Okan Utku Erdem, Tıp Doktoru

KOCAELİ

1- Lütfü Türkkan, Sanayici
2- Ruhi Çavdar, Esnaf
3- İsmail Kurt, İş Adamı
4- Hilal Elmas, Avukat
5- Çağdaş Duyar, Endüstri Mühendisi
6- Rıza Ağdağ, Tüccar
7- Mehmet Veysel Besnili, Tıp Doktoru
8- İsmail Okumuş, Elektrik Mühendisi
9- Filiz Kıymaz, Serbest
10- Veysel Çelik, Mali Müşavir
11- Hamit Kuş, Tekniker

KONYA

1- Faruk Bal, Hukukçu
2- Mustafa Kalaycı, Mali Müşavir
3- Mustafa Sait Gönen, Öğretim Üyesi
4- Zühal Ekici, Avukat
5- Hasan Kaya, Bürokrat
6- Oğuz Kürşat Ünal, Öğretim Üyesi
7- Hacı Mustafa Tombuloglu, Üniversite Gazeteci
8- Oktay Metli, Avukat
9- Durmuş Ali Açıkel, Yüksek Mühendis
10- Faruk Sonkaya, Eczacı
11- Salih Akça, Avukat
12- Habibe Sevil Altınışık, Ev Hanımı
13- Sabit Çevik, Din Görevlisi
14- Tahsin Koyuncu, Esnaf

KÜTAHYA

1- Alim Işık, Öğretim Üyesi
2- Ahmet İça, Tıp Doktoru
3- Önder Kıcıroğlu, Kamu Görevlisi
4- Mehmet Armut, İş Adamı
5- Osman Barut, Maden Mühendisi

MALATYA
1- Hasan Tunç, Öğretim Üyesi
2- Saime Palancıoğlu, Eğitimci
3- Ubeyt Akçın, Tıp Doktoru
4- Hacı Hakan Keles, Eğitimci
5- Adem Özbay, Veteriner Hekim
6- Yasar Özer, Eğitimci

MANİSA

1- Sümer Oral, İktisatçı
2- Erkan Akçay, Maliyeci
3- Turgay Şirin, Avukat
4- Kadir Daş, Müteahhit
5- Mansur Onay, Öğretim Üyesi
6- Zeki Kayda, Öğretmen
7- İbrahim Emre, Emekli Öğretmen
8- Ersoy Arslan, Öğretmen
9- Nurhan Selçuk, Öğretmen
10- Hüseyin Tanrısevsin, Serbest

MARDİN

1- İzzet Ertem, Teknisyen
2- Cengiz Çetinöz, İnşaat Mühendisi
3- Faysal Bedir, Serbest
4- Murat Kaçak, Esnaf
5- İsa Bucak, Müteahhit
6- Hakan Güngör, Uzman

MERSİN

1- Mehmet Sandır, Orman Yüksek Mühendisi
2- Ali Öz, Tıp Doktoru
3- Kadir Ural, Öğretmen
4- Behiç Çelik, Mülki İdare Amiri
5- Akif Akkuş, Öğretim Üyesi
6- Gürcan Kasap, Kamu Görevlisi
7- Volkan Şeker, İşletmeci
8- Ali Rıza Bozkurt, Veteriner Hekim
9- Hüseyin Aksan, Mali Müşavir
10- Abdil Mustafa Çömez, Kamu Görevlisi
11- Ali Rıza Özdeniz, Tıp Doktoru

MUĞLA

1- Mehmet Erdoğan, Mülki İdare Amiri
2- Süleyman Taşkın, Tekniker
3- Saim Gürsoy, Eczacı
4- Ferat Kırtaş, Esnaf
5- Faruk Çam, Eğitimci
6- Şevket Tokur, Avukat

MUŞ

1- Gıyasettin Yıldırım, Yönetici
2- Aydın Koçu, Esnaf
3- Seraceddin Solhan, Sanayici
4- Ayşegül Günay, Yönetici

NEVŞEHİR

1 Sahir Solmaz, Serbest
2 Mehmet Varol, Serbest
3 Semra Kılıç, Yönetici

NİĞDE

1- Hikmet Bekil, Mali Müşavir
2- Hasan Hüseyin Alınak, Mali Müşavir
3- Mahide Yaramış, Öğretmen

ORDU

1- Yener Yıldırım, Tıp Doktoru
2- İsmail Faruk Aksu, Kamu Görevlisi
3- Mehmet Onur Sarıhan, Tıp Doktoru
4- Ahmet Erkan Birben, Öğretim Üyesi
5- Muammer Demir, Esnaf
6- Cihan Çevirme, İş Adamı

OSMANİYE

1- Devlet Bahçeli, İktisatçı
2- Hasan Hüseyin Türkoğlu, Mülki İdare Amiri
3- Akif Küçükcan, Tıp Doktoru
4- İbrahim Karayiğit, Mali Müşavir

RİZE

1- Salih Zeki Mayi, Gazeteci
2- Fatma Sancaktutan, Öğretmen
3- Osman Cem Kazmaz, İnşaat Yüksek Mühendisi

SAKARYA

1- Münir Kutluata, İktisatçı
2- Enver Toçoğlu, Sendikacı
3- Recai Coşkun, Öğretim Üyesi
4- Mehmet Erdoğan, İş Adamı
5- Oya Arapoğlu, İş adamı
6- Zihni Açba, Esnaf
7- Gökhan Taşdeviren, Yönetici

SAMSUN

1- Osman Çakır, Öğretim Üyesi
2- Cemalettin Şimşek, Diş Hekimi
3- İbrahim Özyer, Muhasebeci
4- Turan Öz, Bürokrat
5- Gürhan Gündüz, Avukat
6- Nermin Ülker, Öğretmen
7- Yücel Şahin, Emekli Öğretmen
8- Ahmet Yardım, Dış Hekimi
9- Nuray Yılmaz, Serbest

SİİRT

1- Mehmet Emin Dindaroğlu, Serbest
2- Hacı Osman Alashan, Çiftçi
3- Perihan Efeoğlu, Tıbbı Teknolog

SİNOP

1- Metin Oktay Fındık, Öğretmen
2- Nazım Demiray, İş adamı

SİVAS

1- Hüsnü Yusuf Gökalp, Öğretim Üyesi
2- Cemal Çevik, Tıp Doktoru
3- Ünal Coşkun, Mülki İdare Amiri
4- İsmihan Aydın Göze, Eczacı
5- Muammer Demirci, İş Adamı

ŞANLIURFA

1- Muzaffer Çakmaklı, İş Adamı
2- Mehmet Kartal, İşletmeci
3- Mahmut Subaşı, Tıp Doktoru
4- Ahmet Keleşabdioğlu, Serbest
5- Ahmet Çoban, İş Adamı
6- Aziz Aslan, İş Adamı
7- Emine Ağaç, Emekli Öğretmen
8- Ömer Altınyüzük, Öğretmen
9- Abdullah Fatiştooğlu, Serbest
10- Fahrettin Akbaba, Muhasebeci
11- Murat Erdoğdu, Elektrik Mühendisi
12- Ülkü Cengiz, Müteahhit

ŞIRNAK

1- Hakim Zeyrek, Serbest
2- Hakan Atmaca, Tarihçi
3- Erdal Özdemir, Serbest
4- Gündüz Ökten, Serbest

TEKİRDAĞ

1- Bülent Belen, Mali Müşavir
2- Hamdi Budak, Müfettiş
3- Belma Kuvancı, İş Kadını
4- Bahadır Baykal, Tıp Doktoru
5- Fikret Yıkılmaz, Okutman
6- Ergün Vardar, Avukat

TOKAT

1- Reşat Doğru, Tıp Doktoru
2- Cahit Açıkkapı, Bilgisayar Mühendisi
3- Kemal Omrak, Yönetici
4- Seldah Kara, Jeoloji ve Maden Mühendisi
5- İbrahim Taşdemir, Tıp Doktoru

TRABZON

1- Koray Aydın, Makine Mühendisi
2- Halil Memiş, Denetim Elemanı
3- Sabri Sadıklar, Öğretmen
4- Hayriye Nurcan Yazıcı, Emekli Öğretmen
5- Rahmi Coşkun, Bürokrat
6- Önder Değirmenci, İş adamı

TUNCELİ

1- Mehmet Zülfü Akbulut, Kamu Görevlisi
2- Murat Şahin, Teknisyen

UŞAK

1- Metin Deniz Savaş, Tıp Doktoru
2- Filiz Yüksel, Tıbbi Teknolog
3- Emine Yıldırım, Jeoloji Mühendisi

VAN

1- Mustafa Kaçmaz, İnşaat Mühendisi
2- Gültekin Çavuşoğlu, İnşaat Mühendisi
3- Ümit Akdağ, İş Adamı
4- Mustafa Alkoç, Avukat
5- Namık Kemal Yavuz, Eczacı
6- Turgut Lenk, İş Adamı
7- Mehmet Salih Albayrak, Öğretmen
8- Mehmet Emin İnce, esnaf

YALOVA

1- Yusuf Bıyıklı, Spor Yöneticisi
2- Cumhur Ümit Serpen, Yazılım Mühendisi

YOZGAT

1- Mehmet Ekici, İktisatçı
2- SadIr Durmaz, İktisatçı
3- Mehmet Ali Çakır, Eczacı
4- Nevzat Kemal Adıbelli, Kamu Görevlisi

ZONGULDAK

1- İlhami Yılmaz, Sanayici
2- Oğuz Turhan, Avukat
3- Semih Çolak, Bankacı
4- Ahmet Tunç Yavuztürk, İşletmeci
5- İsmet Karcı, Öğretmen 

Güncel
Boşanma aşamasında olduğu kadını öldüren sanığa müebbet istemi
Bursa'da boşanma aşamasında olduğu kadını silahla vurarak öldüren sanığın yargılanmasına devam ed...
Güncel
Bursa'da fuhuş operasyonunda 10 şüpheli tutuklandı
Bursa'daki fuhuş operasyonunda aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 12 şüpheli gözaltına ...
Ekonomi
Kasımda en çok sivri biberin fiyatı arttı
Kasımda önceki aya göre fiyatı en çok artan ürün yüzde 28,67 ile sivri biber oldu.
Ekonomi
Gece yarısından itibaren benzine 44 kuruş zam
Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 44 kuruş zam geldi.
Politika
CHP'li Sarıbal: Çiftçinin kuraklık kaybı 20 bin lira oldu
CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, çiftçinin kuraklıktan kaynakla...
Güncel
Bekar erkeğe ev kiralamayan ev sahibine ceza
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, bekar ve erkek olduğu için ev kiralanmayan kişinin yaptı...
Bursa'da simide zam geldi; 3,00 TL
Bursa'da engelli genç kızlar gelinlik hayallerini yaşadı
Bursa'nın 153 yıllık meslek lisesi yeni buluşlara kapı aralıyor
Osmanlı giysi ve takılarını geleceğe taşıyor

En Çok Okunan Haberler

Uludağ kar sevinci; 10 santimetreye yaklaştı

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ, yoğun k...

Bursa'da AKOM ekipleri, lodosun neden olduğu...

Bursa Büyükşehir Belediyesi Afet ve Acil Durum Koord...

Ege Denizi'nde 5.3 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde İzmir Alaçatı açıklarında, Yunan Ahik...

Kazada ölen 9 yaşındaki Ahmet Mehmet gözyaşl...

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde kamyonun bisikletine ç...

Motorinde 44 kuruş indirim yapılacak

Motorinin litre fiyatında gece yarısından geçerli ol...

'Çiftçinin borcu 19 yılda 2,4 milyardan 152 ...

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, 2002 yılında ç...

Bursa'da fuhuş operasyonu; 12 şüpheli gözalt...

Bursa'daki fuhuş operasyonunda aralarında yabancı uy...

Lütfi Elvan'ın yerine Nureddin Nebati atandı

Cumhurbaşkanı Kararı ile 'görevden af talebi' kabul ...

Asgari ücret pazarlığı yarın başlıyor; 7 mil...

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asg...

Bursa'da Kovid-19 vaka sayısı azalmaya başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13-19 Kasım'da her 100...

Pakdemirli, çiğ süte zammı değerlendirdi: Gü...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, süt üreticil...

Bursaspor Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. tura ...

Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda Bursaspor, TFF 2. L...

Katil sanık kendini böyle savundu: Kapı açıl...

Bursa'da eşini bıçakla öldürdüğü gerekçesiyle hakkın...

Bursa deniz otobüslerinin akşam seferleri ip...

Bursa ile İstanbul arasında işletilen deniz otobüsle...

Gemlik'te lodos kıyameti; Dev dalgalar deniz...

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, kuvvetli lodos ve fırtın...