Henüz üyemiz değilseniz kayıt olun!
Dolar : 3.4982 -0.13
Euro : 4.1826 -0.07
İMKB : 104123 0.12
Altın : 145.95 0.5

Binlerce kişi Kocayayla'ya akın etti

Bursa'nın Keles ilçesinde bu yıl 48'incisi yapılan Kocayayla Şenlikleri binlerçe kişinin katılımıyla coşkulu şekilde yapıldı.

30 Haziran 2013 Pazar 23:33 tarihinde eklendi.

Binlerce kişi Kocayaylaya akın etti

Her yıl gelenekse olarak düzenlenen şenliklerine Bursa ve dağ yöresi başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerinden binlerce vatandaş katıldı. Şenlikler İstikla Marşı ile başlarken yöreye özgü bir kültürel gelenek olan 'gelinin attan indirmesi', yöresel halk oyunları, çilek kiraz yarışmlarıyla başladı. Şenliklere katılan vatandaşlara unutulmaz konser veren Türk Halk Müziği Sanatcısı Tuğba Ger ve Özgür Eren'in seslendirdiği eserlerle devam ederken son olarak Türk Pop Müziği Sanatçısı Ziynet Salin'in seslendirği birbirinde güzel eserlerle program son buldu.

Şenliklerde konuşan Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynak "Şenliklerimizi birlik beraberliğimizi kardeşleğimizi paylaşmak ve yöre kültürümüzü tüm dünyaya tanıtmak için yapıyoruz. Katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Etkinliklere Bursa AK Parti Milletvekili Canan Candemir Çeklik, Makedonya Tearçe Belediye Başkanı Isen Asani, Dağ Yöresi Belediye Başkanları ve çok sayıda sivil toplum örgütleri katıldı.

İlgili Haberler

Yazarlar
Nobetci eczaleler
Populer Videolar

Düştüğü kuyudan kurtarılan Kuyunun mutluluğu