Henüz üyemiz değilseniz kayıt olun!
Dolar : 3.5224 -0.09
Euro : 4.148 0.27
İMKB : 107202 0.35
Altın : 145.47 -0.26

Suriye'den keskin nişancı ateşi: 1 şehit

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığında görevli bir asker, nöbet sırasında sınırın Suriye tarafından açılan keskin nişancı ateşi ile şehit oldu.

22 Mart 2017 Çarşamba 11:38 tarihinde eklendi.

Suriyeden keskin nişancı ateşi: 1 şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından olayla ilgili olarak yapılan açıklamada keskin nişancı atışının PYD'nin kontrolünde olan bölgeden yapıldığı ifade edilerek şunlar kaydedildi:

"22 Mart 2017 tarihinde saat 08.45 sularında 2’nci Hudut Alay Komutanlığı, Hatay ili Reyhanlı ilçesi, Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığında görevli bir kahraman silah arkadaşımız nöbet görevi esnasında Suriye PYD/PKK bölgesinden açılan keskin nişancı ateşi ile şehit olmuştur.

Ateşin açıldığı Suriye tarafındaki bölgeye, süratle, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı kapsamında Bölgedeki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca ateş açılarak misliyle mukabelede bulunulmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz."

Etiketler : keskin nişancı
İlgili Haberler

Yazarlar
Nobetci eczaleler
Populer Videolar

Düştüğü kuyudan kurtarılan Kuyunun mutluluğu