Henüz üyemiz değilseniz kayıt olun!
Dolar : 3.4982 -0.13
Euro : 4.1826 -0.07
İMKB : 104123 0.12
Altın : 145.95 0.5

CHP'li iki vekil açlık grevine başladı

63 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya CHP'li vekillerden destek geldi.

10 Mayıs 2017 Çarşamba 23:28 tarihinde eklendi.

CHPli iki vekil açlık grevine başladı

KHK ile akademisyenlikten atılan ve işlerine geri dönmek için 63 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya CHP'li vekillerden destek geldi.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ise Gülmen ve Özakça'ya destek olmak için açlık grevine başladı. Odatv'ye konuşan Ali Şeker, 24 saat süreyle hem eyleme dikkat çekmek hem de destek olmak için açlık grevini sürdüreceklerini belirtti.

'Wernicke-Korsakoff Sendromunun öncü belirtileri var'

Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Bulut, akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın muayenelerini yaptıklarını, açlık grevinde uyulması gereken kuralları aktardıklarını söylemişti.

Özakça ve Gülmen’in kilo kaybı yaşadıklarını belirten Bulut, “İki gündür Nuriye Gülmen’in sağlığı giderek bozuldu. Özellikle 8 Mayıs’tan itibaren sağlık durumu son derece bozuktur. Tansiyon ve nabız düzensizlikleri başlamış, bulaşıcı hastalıklara karşı savunmaları zayıfladı” demişti.

Vedat Bulut, şu açıklamaları yapmıştı:

“Özellikle açlık grevlerinin kritik dönüm noktası olan 45’inci gün aşıldı ve 63’üncü güne girildi. Her iki vatandaşımızda algılama, duygu durum bozuklukları, zihinsel ve motor faaliyetlerde bozulmalar dikkat çekici. B1 vitamini desteği almalarına karşın bu belirtiler Wernicke-Korsakoff Sendromunun öncü belirtileri. Bu hastaların yüzde 10-15’i yaşamını kaybetmekte ve yüzde 77’si ilerki dönemlerde enfeksiyonlarla kaybedilmektedir. Yüzde 25 kadarı uzun süreli hastane ve özel bakım gerektiren bedensel ve ruhsal sağlık sorunlarından etkilenmektedir.”

İlgili Haberler

Yazarlar
Nobetci eczaleler
Populer Videolar

Düştüğü kuyudan kurtarılan Kuyunun mutluluğu