Henüz üyemiz değilseniz kayıt olun!
Dolar : 3.4982 -0.13
Euro : 4.1826 -0.07
İMKB : 104123 0.12
Altın : 145.95 0.5

Bursa'da korkutan deprem ve patlama!

Bursa'da saat 11.13'de yaşanan deprem korkuya neden oldu. Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünü Nilüfer ve büyüklüğünü 3.0 olarak açıkladı. Depremin ardından Osmangazi ilçesinde meydana gelen patlama ise mahalleliyi sokağa döktü.

10 Eylül 2017 Pazar 12:32 tarihinde eklendi.

Bursada korkutan deprem ve patlama!

Bursa'da bugün 11:13:57'de gerçekleşen deprem kentte paniğe neden oldu. Depremin ardından yaşanan patlama ise korku ve paniği ikeye katladı.

Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünün Nilüfer, büyüklüğünün 3.0, derinliğinin de 7.9 kilometre olduğunu açıkladı.

AFAD ise depremin büyüklüğünü 2,7, derinliğini 7.17 km olarak açıkladı.

Depremle beraber korkuya neden olan patlama

Bursa'nın Osmangazi ilçesi Gülbahçe Mahallesi Işık Sokak'ta depremin ardından bir patlama meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gece yarısı bilinmeyen bir sebeple şelale yapan elektrik telleri bir süre sonra bomba gibi patlayıp etrafa ateş sıçratmaya başladı. Patlama sesiyle yataklarından kalkan vatandaşlar dışarıya çıktı. 

Bomba gibi patlayan teller yere düşüp şelale yapmaya devam edince sokakta bulunan vatandaşlar ölümden döndü. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri sokağın girişini iki ayrı yerden kapatıp tertip aldı. Patlamanın olduğu sokakta elektrikler kesilirken UEDAŞ ekipleri patlayan telleri yenileriyle değiştirdi.

Patlamayla birlikte korku dolu anlar yaşadıklarını ifade eden mahalle sakinleri, "Bir anda elektrik telleri patlamaya başladı. Bizde vatandaşlar olarak korktuk patlamalar o kadar şiddetli gerçekleşti ki bomba patlar gibi sesler çıktı. Teller evlere çok yakın geçiyor ve bu sıkıntılar sürekli yaşanıyor" dedi.

Etiketler : Deprem , patlama
İlgili Haberler

Yazarlar
Nobetci eczaleler
Populer Videolar

Düştüğü kuyudan kurtarılan Kuyunun mutluluğu