Erdoğan: Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını savunarak, "Ankara'da Bay İnce'nin 2 milyon dinleyici varmış karşısında, Emniyet'ten rakamı aldım, Ankara'da 75 bin. İstanbul'da 5 milyon dedi, Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin." dedi.

Politika, 23 Haziran 2018 Cumartesi, 18:35
Erdoğan: Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Küçükçekmece mitinginde halka seslendi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bütün dost, ahbap hepsini yarın sandığa götüreceğiz. Diyeceğiz ki, 'Sakın rehavet yok, sen de gel, sen de katıl bize' diyeceğiz. İster CHP'li olsun, ister Saadetli olsun, ister İYİ Partili olsun, ister HDP'li olsun hepsini bu yol arkadaşlığımıza davet edelim. İşi hafiften alırsak 'keşke şunu da yapsaydık' demeyelim, hepsini bitirelim. Size inanıyorum, Küçükçekmeceli kardeşlerime inanıyorum. Size Esenyurt'tan selamlar getirdim, size Beylikdüzü'nden, Avcılar'dan selam getirdim. Oralarda da böyle muhteşem katılımlar vardı. Şimdi sizin selamınızı da Eyüpsultan'a götüreceğim. Son noktayı orada koyacağız. 

Bu CHP'yi tanıyorsunuz değil mi? Ama ben size bir iki örnek vereyim. Bunlar geçmişte ne yaptılar biliyor musunuz? Bunlar açık oy, gizli tasnif yaptılar yani oyu kime veriyor ona baktılar. CHP'ye vermesi lazım. Sayımı da kendileri gizli yaptı ki istedikleri gibi rakam çıkardılar. CHP'nin cemaziyelevveli bu. Siz CHP'nin teşkilat mensuplarının vali olduğunu bilir misiniz? İl başkanı aynı zamanda vali. Bunların demokrasi anlayışı bu. Yarın bunlara bir Osmanlı tokadına var mıyız? Demokratik bir şekilde, hukuk içinde gereken dersi inşallah yarın bunlara veriyoruz. Ama sandıklarda sayımı takip edeceğim bakayım Küçükçekmece yarın ne diyor? Çünkü yarın çıkacak oy aynı zamanda Mart 2019'daki durumu da gösterecek."

"Ne işin var senin orada?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Edirne Cezaevi'ndeki Selahattin Demirtaş'ı ziyaret ettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Bunların ağzından terörle mücadele duydunuz mu? Terörün arkasında olduğu bir kişiyi sen niye ziyaret ediyorsun be arkadaş? Ne işin var senin orada? Senin ziyaret edeceğin yer neresi, burası. Biz icazeti milletten aldık milletten, Selo'dan değil. Onun için zaten çok enteresan aday olduğunda genel başkanı kendisini nasıl çağırıyor, 'Gel bakalım Muharrem gel.' Niye? Çünkü yakında da ne diyecek 'Git bakalım Muharrem git.' Çünkü neticeyi biliyor, neticeyi görüyor ama ben milletime inanıyorum, milletime güveniyorum. Zira biz milletimizle bu yola çıktık. Ne dedik 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan. Elde sensin, dilde sen, gönüldesin, baştasın. Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.' Beraber miyiz?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sağlıkta attığımız adımlarla dünyaya örnek olma yolundayız." açıklamasında bulundu.

"Sandalla git Bay Muharrem sandalla"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bay Kemal bu yollardan hiç geçmemiş, Bay Muharrem hiç geçmemiş. Bay Muharrem geçen gün kafayı Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün fiyatına taktı. Bay Muharrem, Yavuz Sultan Selim Köprüsü olmasa nereden gidecektin Yalova'ya? İkinci köprüden öyle mi veya birinci köprüden. Sen yine oradan git. 'Onun ücreti var' diyor. Bayramda biz hepsini ücretsiz yaptık. Burası burası kamu özel ortaklığıyla yapıldı ama sen bunu istismar aracı olarak kullanıyorsan, yazıklar olsun. Senin zaten paran da vardır ya, yalan söyleme. Bu da yoksa sandalla git Bay Muharrem sandalla. 

Biz şu anda Avrasya Tüneli'ni yaptık mı? Bunun yanında Marmaray'ı yaptık mı? Bak şimdi ben size çok ürkütücü bir rakam vereceğim. 29 ekim 2013'te Marmaray'ı açtık, Şu ana kadar Marmaray'dan ne kadar yolcu geçti biliyor musunuz, 268 milyon yolcu geçti. Ne kadar hayırlı bir iş olduğunu anlıyor musunuz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, 26 ağustos 2016'da açtık. Ne kadar araç geçti biliyor musunuz, 69 milyon araç geçti. Avrasya Tüneli 20 Aralık 2016, ne kadar araç geçti biliyor musunuz, 23 milyon. Osman Gazi'yi 30 Haziran 2016'da açtık. 13 milyon 384 bin araç geçti. Yaptığımız iş ülkenin ihtiyacı. Ya biz dertliyiz dertli. Demek ki biz vatandaşımızın ihtiyacını yakalamışız. Ne lazım, bunu görüyoruz, biliyoruz, adımı da ona göre atıyoruz."

Eyüpsultan mitingi

Erdoğan, Eyüpsultan mitingindeki konuşmasına, "Kampanyaya Eyüpsultan'da başladık. Dedik ki artık finali de Eyüpsultan'da yapalım ve bugün finali burada yapıyoruz. Rabbim yarın akşam da inşallah bizlere zaferi nasip etsin." sözleriyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sandık güvenliğini elimizden geldiğince büyük oranda aldık. Buradan Güneydoğu'ya da sesleniyorum. Güneydoğu'ya geldiğimde söyledim. Sakın, korkuyu korkutun. Bütün tedbirleri aldık ve bu PKK'ya da bu HDP'ye de inşallah sandıklarda demokratik olarak bir dersi verelim. Osmanlı tokadına hazır mıyız? Bunu başardığımız anda Türkiye'de devran değişecek, yeni yönetim sistemiyle beraber değişecek. Sandığa gitmeyenleri muhakkak sandığa götürün."

Türkiye'nin kişi başına milli gelirde 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara yükseldiğini, ihracatın 36 milyar dolardan 162 milyar dolara çıktığını savunan Erdoğan, şunları söyledi:

"Merkez Bankası döviz rezervimiz 27,5 milyar dolardan 124 milyar dolara yükseldi. Bunlar durup dururken olmadı ki. Bay Kemal diyor ki '16 senede ne yaptınız?' Böyle diyor. Şimdi ben Bay Kemal'e, onun çırağı Bay Muharrem'e sesleniyorum: Yahu Marmaray'ı siz mi yaptınız? Avrasya Tüneli'ni siz mi yaptınız? Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü siz mi yaptınız? Osmangazi Köprüsü'nü siz mi yaptınız? Bu, Yalova'da oturuyor. Herhalde Osmangazi'den geçme fırsatını da bulamadı, fakat alışacak. Fiyatı yüksek geliyormuş. O zaman ikinci köprüden git, birinci köprüden git. Bunlara da yetecek paran yoksa sandalla git. Ne diyelim buna? Çünkü bunlar hiçbir yeniliğe tahammül edemiyorlar."

"Fizik hocası ama eğitimle falan alakası yok"

Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin fizik öğretmeni olduğunu hatırlatarak, "Fizik hocası ama eğitimle falan alakası yok. 10 tane öğretmenin SSK primini ödemeyen bu kişi Türkiye'nin yönetimine talip. Hale bak... Bunlardan yönetici olur mu?" dedi.

Üçüncü havalimanının 29 Ekim'de açılacağını dile getiren Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nın olduğu yere de Millet Bahçesi yapılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin kitaplarının ücretsiz dağıtıldığını ifade ederek, 280 bin derslik yapıldığını, 580 bin öğretmen atandığını, üniversite sayısının 205'e çıkarıldığını ve 81 ilde üniversite bulunduğunu söyledi.

"İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir, sen kendini bilmezsen, bu nice okumaktır" anlayışıyla baktıklarını belirten Erdoğan, "Ama Bay Kemal bilmiyor kendini. Bay Muharrem o da hiç bilmiyor. Nasıl olduysa Bay Kemal ondan kurtulmak için ne dedi? 'Gel bakalım Muharrem gel.' Şimdi ne yapacak? 'Git bakalım Muharrem git.' Yarın akşam onun sinyali." diye konuştu.

"Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin"

Erdoğan, İnce'nin açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını savunarak, "Bay İnce'nin 2 milyon dinleyici varmış karşısında, Emniyet'ten rakamı aldım, doğrusu 75 bin. İstanbul'da 5 milyon dedi, Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin. Ya bunların hayatı yalan, meslekleri yalan. Bunlarda dürüstlük yok. Bununla aldatırız diyorlar, aldatamayacaksınız" dedi. 

Güncel
Şırnak'ta askeri araç devrildi; 1 şehit, 20 yaralı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu bir asker şehit oldu, 20 asker yaralandı.
Güncel
İnegöl'de otomobil takla attı; 1 ölü, 2 yaralı
Bursa'nın İnegöl ilçesinde, takla atan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti.
Ekonomi
BDDK'den bazı bankalara döviz soruşturması
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), manipülatif işlem iddiaları üzerine bazı bankala...
Teknoloji
Türkiye 5G'yi 2020'de deneyecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 2020 yılında 5G ile ilgili olarak ticari ...
Politika
Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a 15 Temmuz tepkisi
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a, "15 Temmuz'a s...
Spor
Bursaspor'un ne kadar borcu olduğu açıklandı
Bursaspor Kulübü Bağımsız Denetleme Kurulu, kulübün toplam borcunun 491 milyon 631 bin 609 lira o...
Usta oyuncular Bursa'da ayakta alkışlandı
Rengin Akdemir ilk kişisel sergisini açtı
Bursa Senfoni Angela Ahıskal'ı konuk etti
Tavuklarına "Mozart" dinletiyor

En Çok Okunan Haberler

Dolar gece yükselişe geçti

Dolar yükselişe geçti, borsa günü yüzde 3.5 düşüşle ...

Kılıçdaroğlu ve Akşener'den Bursa'da ortak m...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdar...

Bursaspor'un ne kadar borcu olduğu açıklandı

Bursaspor Kulübü Bağımsız Denetleme Kurulu, kulübün ...

A Milli Takım'dan 2020 için ilk galibiyet

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonas...

Bursa Senfoni Angela Ahıskal'ı konuk etti

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), opera...

37 ilde yargıya büyük 'FETÖ' operasyonu

İstanbul merkezli 37 ilde yargı organlarına yönelik ...

Marmarabirlik 'Turquality Marka Destek Progr...

Marmarabirlik, Ticaret Bakanlığının ihracat yapan fi...

Usta oyuncular Bursa'da ayakta alkışlandı

7. Nilüfer Tiyatro Festivali, George Orwell'ın kitab...

İznik Ekinoks Festivali başladı

Bu yıl ilk defa festival olarak düzenlenen etkinlikt...

Rengin Akdemir ilk kişisel sergisini açtı

Ressam Rengin Akdemir'in "Yaşamın Renkleri- Kuralsız...

Musul'da Dicle Nehri'nde feribot faciası; 10...

Irak'ın Musul kentinde Dicle nehrinde bir feribotun ...

Bursaspor kalan 8 maçta 14 puan hedefliyor

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Spor Toto S...

27 suçtan sabıkalı cezaevi firarisi Bursa'da...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 27 ayrı suçtan sabıkalı o...

Dünya Şampiyonası'nda hedef bu kez altın mad...

Milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün, 2017 yılındaki ...

'Kadın hakları mücadelesi ayakta kalan tek m...

Bursa Barosu ve Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği i...