Erdoğan: Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını savunarak, "Ankara'da Bay İnce'nin 2 milyon dinleyici varmış karşısında, Emniyet'ten rakamı aldım, Ankara'da 75 bin. İstanbul'da 5 milyon dedi, Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin." dedi.

Politika, 23 Haziran 2018 Cumartesi, 18:35
Erdoğan: Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Küçükçekmece mitinginde halka seslendi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bütün dost, ahbap hepsini yarın sandığa götüreceğiz. Diyeceğiz ki, 'Sakın rehavet yok, sen de gel, sen de katıl bize' diyeceğiz. İster CHP'li olsun, ister Saadetli olsun, ister İYİ Partili olsun, ister HDP'li olsun hepsini bu yol arkadaşlığımıza davet edelim. İşi hafiften alırsak 'keşke şunu da yapsaydık' demeyelim, hepsini bitirelim. Size inanıyorum, Küçükçekmeceli kardeşlerime inanıyorum. Size Esenyurt'tan selamlar getirdim, size Beylikdüzü'nden, Avcılar'dan selam getirdim. Oralarda da böyle muhteşem katılımlar vardı. Şimdi sizin selamınızı da Eyüpsultan'a götüreceğim. Son noktayı orada koyacağız. 

Bu CHP'yi tanıyorsunuz değil mi? Ama ben size bir iki örnek vereyim. Bunlar geçmişte ne yaptılar biliyor musunuz? Bunlar açık oy, gizli tasnif yaptılar yani oyu kime veriyor ona baktılar. CHP'ye vermesi lazım. Sayımı da kendileri gizli yaptı ki istedikleri gibi rakam çıkardılar. CHP'nin cemaziyelevveli bu. Siz CHP'nin teşkilat mensuplarının vali olduğunu bilir misiniz? İl başkanı aynı zamanda vali. Bunların demokrasi anlayışı bu. Yarın bunlara bir Osmanlı tokadına var mıyız? Demokratik bir şekilde, hukuk içinde gereken dersi inşallah yarın bunlara veriyoruz. Ama sandıklarda sayımı takip edeceğim bakayım Küçükçekmece yarın ne diyor? Çünkü yarın çıkacak oy aynı zamanda Mart 2019'daki durumu da gösterecek."

"Ne işin var senin orada?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Edirne Cezaevi'ndeki Selahattin Demirtaş'ı ziyaret ettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Bunların ağzından terörle mücadele duydunuz mu? Terörün arkasında olduğu bir kişiyi sen niye ziyaret ediyorsun be arkadaş? Ne işin var senin orada? Senin ziyaret edeceğin yer neresi, burası. Biz icazeti milletten aldık milletten, Selo'dan değil. Onun için zaten çok enteresan aday olduğunda genel başkanı kendisini nasıl çağırıyor, 'Gel bakalım Muharrem gel.' Niye? Çünkü yakında da ne diyecek 'Git bakalım Muharrem git.' Çünkü neticeyi biliyor, neticeyi görüyor ama ben milletime inanıyorum, milletime güveniyorum. Zira biz milletimizle bu yola çıktık. Ne dedik 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan. Elde sensin, dilde sen, gönüldesin, baştasın. Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.' Beraber miyiz?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sağlıkta attığımız adımlarla dünyaya örnek olma yolundayız." açıklamasında bulundu.

"Sandalla git Bay Muharrem sandalla"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bay Kemal bu yollardan hiç geçmemiş, Bay Muharrem hiç geçmemiş. Bay Muharrem geçen gün kafayı Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün fiyatına taktı. Bay Muharrem, Yavuz Sultan Selim Köprüsü olmasa nereden gidecektin Yalova'ya? İkinci köprüden öyle mi veya birinci köprüden. Sen yine oradan git. 'Onun ücreti var' diyor. Bayramda biz hepsini ücretsiz yaptık. Burası burası kamu özel ortaklığıyla yapıldı ama sen bunu istismar aracı olarak kullanıyorsan, yazıklar olsun. Senin zaten paran da vardır ya, yalan söyleme. Bu da yoksa sandalla git Bay Muharrem sandalla. 

Biz şu anda Avrasya Tüneli'ni yaptık mı? Bunun yanında Marmaray'ı yaptık mı? Bak şimdi ben size çok ürkütücü bir rakam vereceğim. 29 ekim 2013'te Marmaray'ı açtık, Şu ana kadar Marmaray'dan ne kadar yolcu geçti biliyor musunuz, 268 milyon yolcu geçti. Ne kadar hayırlı bir iş olduğunu anlıyor musunuz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, 26 ağustos 2016'da açtık. Ne kadar araç geçti biliyor musunuz, 69 milyon araç geçti. Avrasya Tüneli 20 Aralık 2016, ne kadar araç geçti biliyor musunuz, 23 milyon. Osman Gazi'yi 30 Haziran 2016'da açtık. 13 milyon 384 bin araç geçti. Yaptığımız iş ülkenin ihtiyacı. Ya biz dertliyiz dertli. Demek ki biz vatandaşımızın ihtiyacını yakalamışız. Ne lazım, bunu görüyoruz, biliyoruz, adımı da ona göre atıyoruz."

Eyüpsultan mitingi

Erdoğan, Eyüpsultan mitingindeki konuşmasına, "Kampanyaya Eyüpsultan'da başladık. Dedik ki artık finali de Eyüpsultan'da yapalım ve bugün finali burada yapıyoruz. Rabbim yarın akşam da inşallah bizlere zaferi nasip etsin." sözleriyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sandık güvenliğini elimizden geldiğince büyük oranda aldık. Buradan Güneydoğu'ya da sesleniyorum. Güneydoğu'ya geldiğimde söyledim. Sakın, korkuyu korkutun. Bütün tedbirleri aldık ve bu PKK'ya da bu HDP'ye de inşallah sandıklarda demokratik olarak bir dersi verelim. Osmanlı tokadına hazır mıyız? Bunu başardığımız anda Türkiye'de devran değişecek, yeni yönetim sistemiyle beraber değişecek. Sandığa gitmeyenleri muhakkak sandığa götürün."

Türkiye'nin kişi başına milli gelirde 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara yükseldiğini, ihracatın 36 milyar dolardan 162 milyar dolara çıktığını savunan Erdoğan, şunları söyledi:

"Merkez Bankası döviz rezervimiz 27,5 milyar dolardan 124 milyar dolara yükseldi. Bunlar durup dururken olmadı ki. Bay Kemal diyor ki '16 senede ne yaptınız?' Böyle diyor. Şimdi ben Bay Kemal'e, onun çırağı Bay Muharrem'e sesleniyorum: Yahu Marmaray'ı siz mi yaptınız? Avrasya Tüneli'ni siz mi yaptınız? Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü siz mi yaptınız? Osmangazi Köprüsü'nü siz mi yaptınız? Bu, Yalova'da oturuyor. Herhalde Osmangazi'den geçme fırsatını da bulamadı, fakat alışacak. Fiyatı yüksek geliyormuş. O zaman ikinci köprüden git, birinci köprüden git. Bunlara da yetecek paran yoksa sandalla git. Ne diyelim buna? Çünkü bunlar hiçbir yeniliğe tahammül edemiyorlar."

"Fizik hocası ama eğitimle falan alakası yok"

Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin fizik öğretmeni olduğunu hatırlatarak, "Fizik hocası ama eğitimle falan alakası yok. 10 tane öğretmenin SSK primini ödemeyen bu kişi Türkiye'nin yönetimine talip. Hale bak... Bunlardan yönetici olur mu?" dedi.

Üçüncü havalimanının 29 Ekim'de açılacağını dile getiren Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nın olduğu yere de Millet Bahçesi yapılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin kitaplarının ücretsiz dağıtıldığını ifade ederek, 280 bin derslik yapıldığını, 580 bin öğretmen atandığını, üniversite sayısının 205'e çıkarıldığını ve 81 ilde üniversite bulunduğunu söyledi.

"İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir, sen kendini bilmezsen, bu nice okumaktır" anlayışıyla baktıklarını belirten Erdoğan, "Ama Bay Kemal bilmiyor kendini. Bay Muharrem o da hiç bilmiyor. Nasıl olduysa Bay Kemal ondan kurtulmak için ne dedi? 'Gel bakalım Muharrem gel.' Şimdi ne yapacak? 'Git bakalım Muharrem git.' Yarın akşam onun sinyali." diye konuştu.

"Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin"

Erdoğan, İnce'nin açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını savunarak, "Bay İnce'nin 2 milyon dinleyici varmış karşısında, Emniyet'ten rakamı aldım, doğrusu 75 bin. İstanbul'da 5 milyon dedi, Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin. Ya bunların hayatı yalan, meslekleri yalan. Bunlarda dürüstlük yok. Bununla aldatırız diyorlar, aldatamayacaksınız" dedi. 

Güncel
Şırnak'tan acı haber: 1 asker şehit
Şırnak'ın İdil ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonda PKK'li 8 terörist, etkisiz hale geti...
Güncel
Karne sevincini doyasıya yaşadılar
Nilüfer Belediyesi, karnelerini alan ilköğretim öğrencilerini 1. Karne Çocuk Etkinliği'nde buluşt...
Yaşam
Pet shoptan aldığı kedi ölünce parasını istedi
Bursa'da evcil hayvan dükkanından aldığı yavru kedisi hastalanıp öldüğü için parasının iadesini i...
Güncel
Kırıkkale'de felaket; Karı-koca sele kapıldı
Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde kuvvetli sağanak nedeniyle oluşan sele kapılan karı koca hayatı...
Ekonomi
Gram altın 9 ayın zirvesinde
Gram altının fiyatı, dolar kuru ve ons altından bulduğu destekle 9 ayın zirvesi olan 258,6 lirayı...
Eğitim
YKS'nin ikinci gün oturumu başladı
ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumu Alan Yeterlilik T...
Okuryazar olmayanların yüzde 85,2'si kadın
Cecilia Krull Bursa'da sahne aldı
Türk sinemasının 'Taçsız Kral'ı; Ayhan Işık
Bursaspor olağanüstü kongresi 23 Haziran'da

En Çok Okunan Haberler

Yeğenini öldüren sanığa müebbet hapis

Bursa'da yeğenini bıçaklayarak öldürdükten sonra alt...

Hırsızlık için girdiği pencerede sıkışıp kaldı

Bursa'da eskiden çalıştığı dükkana hırsızlık amacıyl...

Dövülmüştü; Gazeteci Demirağ cezaevine girdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekç...

Eğitim-Sen'den yıl sonu değerlendirme raporu

Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Derya Şimşek Aksakal, ...

'23 Haziran' İstanbullular'a tatilini erteletti

Online seyahat sitesi "enuygun.com'un" derlediği ver...

CHP İl Başkanı Akkuş'a pasaport şoku!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Bursa İl Müdürlüğü'ne pa...

Bursa'da üniversite adaylarına ücretsiz ulaşım

Türkiye genelinde yaklaşık 2,5 milyon gencin geleceğ...

Nezihe Meriç'in kitabına kapak tasarladılar

Nilüfer Belediyesi'nin, "Yılın Yazarı Nezihe Meriç" ...

Bursa'da öğrencilerin karne heyecanı

Bursa'da 2018-2019 eğitim öğretim yılını tamamlayan ...

Baston yapıp ihtiyaç sahiplerine hediye ediyor

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, kırsal Eskibahçekaya Mah...

Eğitim-İş'ten İl Milli Eğitim Müdürü'ne karne

Eğitim-İş Sendikası Bursa Şubesi, 2018-2019 Eğitim-Ö...

Bu okulda eğitim bitti hasat bitmedi!

Bursa'da aynı yerleşkedeki bir ilkokul ve ortaokulda...

Yeşil Bursa için atıkları sıfırladılar

Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehi...

Bu hafta 5'i yerli 13 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli ...

DMD'nin 'Bahar Konseri'ne yoğun ilgi

Dünya Müziği Derneği (DMD) ve Bursa Kent Konseyi tar...