Erdoğan: Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını savunarak, "Ankara'da Bay İnce'nin 2 milyon dinleyici varmış karşısında, Emniyet'ten rakamı aldım, Ankara'da 75 bin. İstanbul'da 5 milyon dedi, Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin." dedi.

Politika, 23 Haziran 2018 Cumartesi, 18:35
Erdoğan: Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Küçükçekmece mitinginde halka seslendi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bütün dost, ahbap hepsini yarın sandığa götüreceğiz. Diyeceğiz ki, 'Sakın rehavet yok, sen de gel, sen de katıl bize' diyeceğiz. İster CHP'li olsun, ister Saadetli olsun, ister İYİ Partili olsun, ister HDP'li olsun hepsini bu yol arkadaşlığımıza davet edelim. İşi hafiften alırsak 'keşke şunu da yapsaydık' demeyelim, hepsini bitirelim. Size inanıyorum, Küçükçekmeceli kardeşlerime inanıyorum. Size Esenyurt'tan selamlar getirdim, size Beylikdüzü'nden, Avcılar'dan selam getirdim. Oralarda da böyle muhteşem katılımlar vardı. Şimdi sizin selamınızı da Eyüpsultan'a götüreceğim. Son noktayı orada koyacağız. 

Bu CHP'yi tanıyorsunuz değil mi? Ama ben size bir iki örnek vereyim. Bunlar geçmişte ne yaptılar biliyor musunuz? Bunlar açık oy, gizli tasnif yaptılar yani oyu kime veriyor ona baktılar. CHP'ye vermesi lazım. Sayımı da kendileri gizli yaptı ki istedikleri gibi rakam çıkardılar. CHP'nin cemaziyelevveli bu. Siz CHP'nin teşkilat mensuplarının vali olduğunu bilir misiniz? İl başkanı aynı zamanda vali. Bunların demokrasi anlayışı bu. Yarın bunlara bir Osmanlı tokadına var mıyız? Demokratik bir şekilde, hukuk içinde gereken dersi inşallah yarın bunlara veriyoruz. Ama sandıklarda sayımı takip edeceğim bakayım Küçükçekmece yarın ne diyor? Çünkü yarın çıkacak oy aynı zamanda Mart 2019'daki durumu da gösterecek."

"Ne işin var senin orada?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Edirne Cezaevi'ndeki Selahattin Demirtaş'ı ziyaret ettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Bunların ağzından terörle mücadele duydunuz mu? Terörün arkasında olduğu bir kişiyi sen niye ziyaret ediyorsun be arkadaş? Ne işin var senin orada? Senin ziyaret edeceğin yer neresi, burası. Biz icazeti milletten aldık milletten, Selo'dan değil. Onun için zaten çok enteresan aday olduğunda genel başkanı kendisini nasıl çağırıyor, 'Gel bakalım Muharrem gel.' Niye? Çünkü yakında da ne diyecek 'Git bakalım Muharrem git.' Çünkü neticeyi biliyor, neticeyi görüyor ama ben milletime inanıyorum, milletime güveniyorum. Zira biz milletimizle bu yola çıktık. Ne dedik 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan. Elde sensin, dilde sen, gönüldesin, baştasın. Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.' Beraber miyiz?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sağlıkta attığımız adımlarla dünyaya örnek olma yolundayız." açıklamasında bulundu.

"Sandalla git Bay Muharrem sandalla"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bay Kemal bu yollardan hiç geçmemiş, Bay Muharrem hiç geçmemiş. Bay Muharrem geçen gün kafayı Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün fiyatına taktı. Bay Muharrem, Yavuz Sultan Selim Köprüsü olmasa nereden gidecektin Yalova'ya? İkinci köprüden öyle mi veya birinci köprüden. Sen yine oradan git. 'Onun ücreti var' diyor. Bayramda biz hepsini ücretsiz yaptık. Burası burası kamu özel ortaklığıyla yapıldı ama sen bunu istismar aracı olarak kullanıyorsan, yazıklar olsun. Senin zaten paran da vardır ya, yalan söyleme. Bu da yoksa sandalla git Bay Muharrem sandalla. 

Biz şu anda Avrasya Tüneli'ni yaptık mı? Bunun yanında Marmaray'ı yaptık mı? Bak şimdi ben size çok ürkütücü bir rakam vereceğim. 29 ekim 2013'te Marmaray'ı açtık, Şu ana kadar Marmaray'dan ne kadar yolcu geçti biliyor musunuz, 268 milyon yolcu geçti. Ne kadar hayırlı bir iş olduğunu anlıyor musunuz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, 26 ağustos 2016'da açtık. Ne kadar araç geçti biliyor musunuz, 69 milyon araç geçti. Avrasya Tüneli 20 Aralık 2016, ne kadar araç geçti biliyor musunuz, 23 milyon. Osman Gazi'yi 30 Haziran 2016'da açtık. 13 milyon 384 bin araç geçti. Yaptığımız iş ülkenin ihtiyacı. Ya biz dertliyiz dertli. Demek ki biz vatandaşımızın ihtiyacını yakalamışız. Ne lazım, bunu görüyoruz, biliyoruz, adımı da ona göre atıyoruz."

Eyüpsultan mitingi

Erdoğan, Eyüpsultan mitingindeki konuşmasına, "Kampanyaya Eyüpsultan'da başladık. Dedik ki artık finali de Eyüpsultan'da yapalım ve bugün finali burada yapıyoruz. Rabbim yarın akşam da inşallah bizlere zaferi nasip etsin." sözleriyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sandık güvenliğini elimizden geldiğince büyük oranda aldık. Buradan Güneydoğu'ya da sesleniyorum. Güneydoğu'ya geldiğimde söyledim. Sakın, korkuyu korkutun. Bütün tedbirleri aldık ve bu PKK'ya da bu HDP'ye de inşallah sandıklarda demokratik olarak bir dersi verelim. Osmanlı tokadına hazır mıyız? Bunu başardığımız anda Türkiye'de devran değişecek, yeni yönetim sistemiyle beraber değişecek. Sandığa gitmeyenleri muhakkak sandığa götürün."

Türkiye'nin kişi başına milli gelirde 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara yükseldiğini, ihracatın 36 milyar dolardan 162 milyar dolara çıktığını savunan Erdoğan, şunları söyledi:

"Merkez Bankası döviz rezervimiz 27,5 milyar dolardan 124 milyar dolara yükseldi. Bunlar durup dururken olmadı ki. Bay Kemal diyor ki '16 senede ne yaptınız?' Böyle diyor. Şimdi ben Bay Kemal'e, onun çırağı Bay Muharrem'e sesleniyorum: Yahu Marmaray'ı siz mi yaptınız? Avrasya Tüneli'ni siz mi yaptınız? Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü siz mi yaptınız? Osmangazi Köprüsü'nü siz mi yaptınız? Bu, Yalova'da oturuyor. Herhalde Osmangazi'den geçme fırsatını da bulamadı, fakat alışacak. Fiyatı yüksek geliyormuş. O zaman ikinci köprüden git, birinci köprüden git. Bunlara da yetecek paran yoksa sandalla git. Ne diyelim buna? Çünkü bunlar hiçbir yeniliğe tahammül edemiyorlar."

"Fizik hocası ama eğitimle falan alakası yok"

Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin fizik öğretmeni olduğunu hatırlatarak, "Fizik hocası ama eğitimle falan alakası yok. 10 tane öğretmenin SSK primini ödemeyen bu kişi Türkiye'nin yönetimine talip. Hale bak... Bunlardan yönetici olur mu?" dedi.

Üçüncü havalimanının 29 Ekim'de açılacağını dile getiren Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nın olduğu yere de Millet Bahçesi yapılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin kitaplarının ücretsiz dağıtıldığını ifade ederek, 280 bin derslik yapıldığını, 580 bin öğretmen atandığını, üniversite sayısının 205'e çıkarıldığını ve 81 ilde üniversite bulunduğunu söyledi.

"İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir, sen kendini bilmezsen, bu nice okumaktır" anlayışıyla baktıklarını belirten Erdoğan, "Ama Bay Kemal bilmiyor kendini. Bay Muharrem o da hiç bilmiyor. Nasıl olduysa Bay Kemal ondan kurtulmak için ne dedi? 'Gel bakalım Muharrem gel.' Şimdi ne yapacak? 'Git bakalım Muharrem git.' Yarın akşam onun sinyali." diye konuştu.

"Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin"

Erdoğan, İnce'nin açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını savunarak, "Bay İnce'nin 2 milyon dinleyici varmış karşısında, Emniyet'ten rakamı aldım, doğrusu 75 bin. İstanbul'da 5 milyon dedi, Emniyet'ten rakamı aldım 280 bin. Ya bunların hayatı yalan, meslekleri yalan. Bunlarda dürüstlük yok. Bununla aldatırız diyorlar, aldatamayacaksınız" dedi. 

Spor
Medipol Başakşehir ikinci yarıya galibiyetle başladı
Spor Toto Süper Lig 18. haftasında Medipol Başakşehir, deplasmanda Trabzonspor'u 4-2 yendi.
Güncel
Fenerbahçe kafilesi Bursa'ya geldi
Spor Toto Süper Lig'in 18. Haftasında yarın Bursaspor'a konuk olacak Fenerbahçe, Bursa'ya geldi.
Sağlık
'Gergedan ya da domuz gribi değil mevsim gribi'
BUÜ Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Hacımustafaoğlu, "İnsanlardaki grip virüsleri k...
Güncel
Temizlediği tüfek ateş alınca parmağı koptu
Bursa'nın İnegöl ilçesinde, temizlediği tüfeği kazara ateş alan kişinin parmağı koptu.
Güncel
Uludağ'da 'Kış Şenliği' yoğunluğu
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uludağ Kış Şenliği, 20 binin üz...
Güncel
Bursa'da elektrik akımına kapılan kişi öldü
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, süt sağım makinesini tamir ederken elektrik akımına kapılan...
Uluabat Gölü'nde artık daha çok su kuşu var
Nazım Hikmet 'Taranta Babu' ile anıldı
Çocuk Olamayan Çocuk İşçiler
'Nöroloji Koğuşu' izleyicisiyle buluştu

En Çok Okunan Haberler

Akdeniz'de göçmen faciaları: 170 ölü veya kayıp

BM, Akdeniz'de meydana gelen iki deniz kazasında 170...

Nazım Hikmet 'Taranta Babu' ile anıldı

Büyük şair Nazım Hikmet'in 1935 yılında yayımlanan "...

Sinema biletiyle patlamış mısır satılamayacak

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen yasaya göre, sinem...

Erdoğan ve eşi Fazıl Say'ın konserinde

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir süredir Mozart üze...

Bursa'da fuhuş operasyonu; 10 kişi gözaltı

Bursa'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 10 şüpheli y...

Eğitim-Sen Bursa 24. yılını coşkuyla kutladı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK)...

Kızlarının ölüsünü parçalara ayırıp ormana g...

Edirne'nin Keşan ilçesinde, parçalanmış cesedi orman...

Pet şişeler engellilere akülü sandalye olacak

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Yalı Maha...

Bakan Selçuk: Karne hepimizin karnesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatiline gi...

Bozbey: Birlikteliğimiz Bursa'ya iyi gelecek

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Bursa ...

Mudanya'da 96 yıl sonra ilk kez

Hristiyan inancına göre Hazreti İsa'nın doğumu ve va...

Türk basınında çığır açan isim: Mehmet Ali B...

Türk basın tarihinin duayen isimlerinden gazeteci ya...

Hrant Dink katledilişinin 12. yılında anıldı

Uğradığı silahlı saldırı sonucu 12 yıl önce hayatını...

600 yıllık medrese müze olarak hizmette

Bursa'da Sultan 2. Murad tarafından yaptırılan, büny...

Köpeklerin saldırdığı genç güçlükle kurtarıldı

Bursa'da köpeklerin saldırısına uğrayan üniversite ö...