Henüz üyemiz değilseniz kayıt olun!
Dolar : 3.4955 -0.67
Euro : 4.1312 -0.16
İMKB : 108614 1.32
Altın : 145.01 0.49

Esnek fatura uygulaması müşteriyi memnun etti

Bursa'da elektrik dağıtım işini yürüten Limak Uludağ Elektrik, bu yıl hayata geçirdiği esnek fatura uygulaması ile borçtan enerji kesme oranını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 azalttı.

03 Ağustos 2017 Perşembe 09:50 tarihinde eklendi.

Esnek fatura uygulaması müşteriyi memnun etti

Müşterilerden gelen talepleri titizlikle değerlendirdiklerini ifade eden Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Türkiye’de enerji sektöründe bir ilk olan esnek fatura uygulamasıyla geçen yıla oranla ihbar gönderim adedi ve borçtan dolayı enerji kesim sayısının yüzde 20 azaldığını belirtti.

"Esnek Fatura uygulaması" ile müşterilerin faturalarının son ödeme tarihlerini kendilerinin belirleyebildiğini ifade eden Aytac, "Fatura son ödeme tarihleri mevzuata göre sayacın okunduğu güne 10 gün ilave edilerek tespit edildiği için memur, emekli veya diğer ücretli çalışanların maaş ödeme tarihlerine denk gelemeyebiliyordu. Esnek fatura ile tüm mesken müşterilerimiz fatura son ödeme tarihlerini kendileri belirleyebiliyor ve geç ödeme kaynaklı olarak yansıyan gecikme zammı, elektriğin kesilmesi gibi sıkıntılar bu uygulamamız sayesinde otomatik olarak ortadan kalkmış oldu." dedi.

Müşterilerinin fatura alt limitlerini belirleyebileceklerine dikkat çeken Ali Erman Aytac, şunları söyledi:

“Özellikle evlerini yazlık ya da kışlık olarak kullanan müşterilerimiz fatura alt limiti uygulamasını tercih ediyorlar. Çünkü belirli dönemlerde evlerde bulunmadıklarında buzdolabı, derin dondurucu gibi beyaz eşyaların tüketimi nedeniyle düşük de olsa faturalar oluşabiliyor. Bunları takip ve ödeme zor olabiliyor. Ayarlanabilir fatura alt limiti ile özellikle yazlık ve kışlık evleri olan müşterilerimizin küçük faturalar sebebiyle yaşadığı sıkıntılar ortadan kalkıyor."

Müşterilerini ödeme alışkanlıklarına göre segmente ettiklerini ve elektrik faturalarını düzenli olarak ödeyen müşterilerine ayrıcalık tanıdıklarını vurgulayan Aytac, “Faturasını düzenli olarak ödeyen müşterilerimiz, unutma, otomatik ödeme talimatında yaşanan sıkıntılar, hesapta para olmama gibi sebeplerle fatura ödemesini geciktirseler dahi elektriği kesilmiyor ve kesme -bağlama ücreti alınmıyor. Faturasının son ödeme tarihi geçtiğinde bu durum müşteriye otomatik arama, SMS ile hatırlatılıyor. Müşterilerimiz fatura ödemelerini düzenli yapmaya devam ettiği müddetçe uygulamadan faydalanmaya devam edebiliyor” ifadelerini kullandı.

Uygulamadan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki tüm konut müşterileri ile elektriğini Limak Uludağ Elektrik’ten alan diğer şehirlerdekikonut grubundaki serbest tüketiciler yararlanabiliyor. 

İlgili Haberler

Yazarlar
Nobetci eczaleler
Populer Videolar

Düştüğü kuyudan kurtarılan Kuyunun mutluluğu