Henüz üyemiz değilseniz kayıt olun!
Dolar : 3.4982 -0.13
Euro : 4.1826 -0.07
İMKB : 104123 0.12
Altın : 145.95 0.5

Bursa Anadolu Kız Lisesi Türkiye'yi temsil edecek

Üstün Zekalılar Derneği aracılığıyla IFPSP (International Future Problem Solving Program) Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Yarışması'na bu yıl ilk kez Türkiye de katıldı.

25 Nisan 2012 Çarşamba 12:01 tarihinde eklendi.

Bursa Anadolu Kız Lisesi Türkiyeyi temsil edecek

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kasım ayından bu yana zorlu ve sıkı bir çalışma sonucunda, çoğu özel okul ve koleji geçmeyi başaran Bursa Anadolu Kız Lisesi Türkiye finalisti oldu.

Her yıl Japonya, Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malezya, Singapur, Kore, Güney Afrika, Hong Hong, Portekiz gibi ülkelerden finalist olarak yüzlerce koç ve öğrencinin katıldığı yarışmada, Türkiye'yi koç olarak Bursa Anadolu Kız Lisesi Kimya öğretmeni Berrin Akarsu, Senaryo Yazma Dalında ileri kategoride öğrenci olarak Berfin Yılmaz temsil edecek.

Koç Berrin Akarsu, çoğu üstün zekalı öğrenci ve koçlarının katıldığı bu yarışmada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti.

Final yarışması, 7-10 Haziran 2012 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde Indiana Üniversitesi'nde yapılacak.  

İlgili Haberler

Yazarlar
Nobetci eczaleler
Populer Videolar

Düştüğü kuyudan kurtarılan Kuyunun mutluluğu