Henüz üyemiz değilseniz kayıt olun!
Dolar : 3.4982 -0.13
Euro : 4.1826 -0.07
İMKB : 104123 0.12
Altın : 145.95 0.5

NATO'dan Kuzey Kore açıklaması

NATO'dan hidrojen bombası denemesiyle gerilime neden olan Kuzey Kore ile ilgili açıklama geldi. NATO açıklamasında, Kuzey Kore'ye küresel bir yanıt verilmesi gerektiği kaydedildi.

10 Eylül 2017 Pazar 13:26 tarihinde eklendi.

NATOdan Kuzey Kore açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, BBC televizyonuna verdiği röportajda, Kuzey Kore'ye karşı uygulanan yaptırımları savunarak, "ekonomik yaptırımların sürmesi gerekiyor" dedi. Stoltenberg, "Kuzey Kore'nin davranışları küresel bir tehdit oluşturuyor ve küresel bir cevap gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Genel Sekreter, "Şimdi, gerilimin tamamen barışçıl bir çözümüne nasıl kavuşacağına yönelik çözümler üzerinde duruyoruz, Kuzey Kore'nin öncelikle balistik denemelerden vazgeçmesi gerekiyor" dedi.

Kuzey Kore, pazar günü kıtalar arası balistik füzeye yüklenebilecek bir hidrojen bombası denemesi yaptığını duyurmuştu. Seul yönetimi, Pyongyang'ın 2006 yılından beri yaptığı 6. nükleer denemenin bugüne kadar gerçekleştirdiği en güçlü deneme olduğunu açıklamıştı. ABD Jeolojik Araştırmaları, söz konusu denemenin 6.3 şiddetinde sarsıntıya yol açtığını kaydetmişti.

İlgili Haberler

Yazarlar
Nobetci eczaleler
Populer Videolar

Düştüğü kuyudan kurtarılan Kuyunun mutluluğu