Henüz üyemiz değilseniz kayıt olun!
Dolar : 3.4982 -0.13
Euro : 4.1826 -0.07
İMKB : 104123 0.12
Altın : 145.95 0.5

Kaykaycılar bu habere sevinecek!

Nilüfer Belediyesi, Altınşehir Mahallesi'nde bulunan parkı yenileyerek daha nitelikli hale getirdi. Çeşitli oyun grupları, yürüyüş yolu, açık alan spor aletlerinin yanı sıra kaykay ve paten pistinin de eklendiği Altınşehir Kaykay Parkı ve Koşu Yolu törenle hizmete açıldı.

02 Nisan 2017 Pazar 20:29 tarihinde eklendi.

Kaykaycılar bu habere sevinecek!

Nilüfer Belediyesi, Altınşehir'deki 4 bin 500 metrekare alana sahip çocuk parkına, eğlenceli oyun gruplarının yanı sıra yürüyüş yolu, açık alan spor aletleri, kaykay ve paten pisti ekledi. Yenilenen Altınşehir Kaykay Parkı ve Koşu Yolu törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile eşi Seden Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Büyük Birlik Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, Altınşehir Mahallesi Muhtarı Celal Boyoğlu, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Yalçın Işıkyıldız ile Ahmet Çakıcı, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nilüfer Halk Dansları Topluluğu da yaptığı gösteriyle açılışa renk kattı.

Açılış töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer’de park sayısının her geçen gün arttığını belirtti.

Yenilenen Altınşehir Kaykay Parkı ve Koşu Yolu ile birlikte kentte toplam 249 parkın olduğunu kaydeden Başkan Mustafa Bozbey, önümüzdeki Mayıs ayında açacakları parklarla birlikte bu sayının 255 olacağını ifade etti.

Nilüfer'in nüfusu bir yılda 23 bin arttı

Nilüfer’deki nüfus artışına dikkat çeken Başkan Bozbey, “2016 yılında 397 bin olan nüfusumuz bu yıl 420 bine ulaştı. Bir taraftan Nilüfer’e gelen insanları mutlu edebilecek, gülümsetecek hizmetler üretirken, geçmişte yapılan hizmetleri de yenileyerek halkın kullanımına sunuyoruz. Bu hizmetleri tek başımıza yapmadık. Çalışanlarımızla, muhtarlarımızla, mahalle komitelerimizle ve Nilüfer halkıyla gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam edeceğiz” dedi.

Altınşehir Kaykay Parkı ve Koşu Yolu’nun yenilenerek cazibe haline geldiğini ifade eden Altınşehir Mahallesi Muhtarı Celal Boyoğlu da, “Mahallemiz ilklere alışkın. Olgun Gençlik Merkezi, Gençlik Merkezi, squash parkımız ve daha birçok ilklerimiz var. Diğer muhtar arkadaşlarım bu konuda beni kıskanıyor. Bu ilkler çok önemli. Bu alanlar bize sorumluluk yüklüyor. Bu güzel alanları sahiplenerek, bakımını ve korunmasını fedakârlık göstererek kendimiz yapmak zorundayız” dedi.

Nilüfer’e olan sevgisini dizelere dökerek şiir yazan emekli öğretmen Ülker Metin Eskin de “Nilüfer” isimli şiirini okudu. Ülker Metin Eskin’in şiiri tabelaya yazılarak, Altınşehir Kaykay Parkı ve Koşu Yolu’nda bulunan alana dikildi.

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, protokol üyeleri ve genç yaşlı her yaştan vatandaşla birlikte Altınşehir Kaykay Parkı ve Koşu Yolu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Scate Board Company ekibi de kaykay pistinde yaptığı şovla vatandaşları kendine hayran bıraktı. Gösteriyi izleyen Başkan Bozbey, gençleri kutladı. Başkan Mustafa Bozbey ve eşi Seden Bozbey, gösteri sırasında kaykayı kırılan gence, yeni bir kaykay sözü verdi.
 

Etiketler : kaykay , Mustafa Bozbey
İlgili Haberler

Yazarlar
Nobetci eczaleler
Populer Videolar

Düştüğü kuyudan kurtarılan Kuyunun mutluluğu